Connect with us

ASAYİŞ

KÜTAHYA’DA ASAYİŞ BERKEMAL, AMA!

Vali Ömer Toraman, Kütahya’nın asayiş yönünden huzurlu ve güvenli bir il olduğunu belirterek “Böyle diyoruz ancak, bu durum herhangi bir rehavete sebep olmaması gerekir. Herhangi bir asayiş olayının olmaması, bundan sonra da olmayacağı manasına gelmez. Böyle anlaşılmamalıdır.” dedi.

yenikutahya.com – HABER

Kütahya İl Jandarma Komutanlığı asayiş değerlendirme toplantısı Vali Dr. Ömer Toraman başkanlığında yapıldı. Terörün yurt içinde neredeyse bitme noktasına geldiğine dikkat çeken Kütahya Valisi Ömer Toraman “Bu manada dünya kolluk teşkilatları içerisinde de Jandarma teşkilatımızın çok özel bir yere sahip olduğunu düşünüyorum. Terörle bu kadar etkili mücadele edebilme kabiliyetine sahip teşkilat azdır. Bununla da gurur duymak gerekiyor. Teşkilat yapımızın yanı sıra silah, cephane, askeri araç ve gereçlerde sağlamış olduğumuz ilerleme ve yeni imkanlarla Jandarma Teşkilatı çok büyük bir mesafe kat etti. Teknoloji terörle mücadelede en büyük avantajımız oldu. Bunun da faydasını çok kısa zamanda gördük” dedi.

Kütahya’nın asayiş yönünden huzurlu ve güvenli iller arasında bulunduğunu, ancak bunun herhangi bir rehavete sebep olmaması gerektiğinin altını önemle çizen Kütahya Valisi Ömer Toraman “Herhangi bir asayiş olayının olmaması, bundan sonra da olmayacağı manasına gelemez. Geçmiş yılların istatistiklerine baktığımızda asayişi oldukça düzgün bir ilde görev yapıyoruz. Bu bizim için büyük bir avantaj ama bu atalete ve rehavete dönüşmemelidir. Her zaman için dikkatli ve teyakkuz halinde olmaya devam etmemiz gerekiyor. Bu huzur ve güven ortamında en büyük etken Kütahyalıların bize, kolluk kuvvetlerine, kanun ve nizamlara bakış açısıdır.” dedi.

Kütahya’nın konumu gereği bir kavşak noktasında olduğunu kaydeden Kütahya Valisi Ömer Toraman, yoğun sirkülasyon olduğunu, trafikte kaza, yaralı ve can kaybı sayısını minimuma indirmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar