Connect with us

HABERLER

KÜTAHYASPOR DUMLUPINAR STADINI GERİ İSTİYOR

Kütahyaspor Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Esendemir, yeni sezonda şampiyonluğa oynayacaklarını ancak stat sorununun çözülmesi gerektiğini belirtti. Turgay Esendemir “Biz bu yılki statta oynamayız. Taraftarımız da yönetimimiz de Dumlupınar Stadını geri istiyor” dedi.

yenikutahya.com – HABER

Kütahyaspor Başkanı Turgay Esendemir, stat konusu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yeni sezonda Dumlupınar Stadı’nda oynamak istediklerini söyleyen Esendemir, emeklerin ve yatırımların boşa gitmemesi için stat konusunun bir an önce çözülmesi gerektiğini ifade etti. “Eğer kendi evinde rakibine deplasmanda olduğunu hissettiremiyorsan şampiyon olamazsınız” diyen Esendemir, “Önümüzdeki yıl için şampiyon kadro kuracağız. Şampiyonluğa yatırım yapıyoruz. Kütahyaspor’u eski günlerine döndürmek istiyoruz ve bunun için de elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Ama bizim de yapabileceklerimizin sınırları var. Ama şu kesin, biz şampiyonluğa oynayacak takımımızı Zafertepe’deki statta sahaya çıkarmayız” dedi.

Kütahyaspor taraftarlarının her zaman üstüne düşen görevi layıkıyla yerine getirdiğini ifade eden Esendemir, Zafertepe’de bulunan Halil Akkaş Stadı’nın yapısı sebebiyle istenilen atmosferi bir türlü yakalayamadıklarını söyleyerek, “Taraftarımız da biz de stat istiyoruz. Stadın azizliğine uğrayan bir takımız. Stat dediğiniz şey karşılıklı olur. Tek taraflı stat olduğu zaman istenilen hava yakalanamıyor. Taraftarlarımız bağırıyor ama emeği boşa gidiyor. Buraya gelen deplasman takımlarına Kütahya’da olduklarını hissettirmeliyiz. İkincisi şuanda maçlarımızı oynadığımız yer uzak. İnsanlar hem maça hem otobüslere para veriyor. Oraya gideceğim diye ayrıca bir de vakit ayırıyor. Bu emeklere yazık günah” dedi.

Şehrin tam merkezindeki Dumlupınar Stadı’nın Kütahyaspor için büyük bir avantajı olduğunun altını çizen Turgay Esendemir, “Dumlupınar Stadını yapacağız dediler ama halen bir şey yok. Buraya büyük bir stat yapılacaktı o da gitti. Hep vaat, hep vaat nereye kadar? Vaatten başka bir şey yok. Biz Dumlupınar Stadı’nın soyunma odalarının ve tribünlerinin önümüzdeki sezona hazır olmasını istiyoruz. İlgili yerlerle bu konu hakkında istişarelerimiz sürüyor. Buraya en az 3-4 bin kişilik bir portatif tribün ya da yapılabildiği kadar fazla kapasiteli bir tribün istiyoruz.” diye konuştu.

Turgay Esendemir, “Gelecek sezon için önlemimizi şimdiden almamız lazım. Sonra şampiyonluk kaçtı diye üzülmeyelim. Her şeyi zamanında yapmalıyız. İş adamlarının siyasilerin yanı sıra yerel yönetimlerin ve kurumların da elinden geleni yapması gerekiyor. Stat konusunu en yakın zamanda halletmeliyiz.  Kütahyaspor Kütahya’nın takımı ve buraya hizmet eden herkes elinden gelen katkıyı vermeli” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar