Connect with us

HABERLER

BU KUYRUK SENFONİ ORKESTRASI KONSERİ İÇİN

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın 9-10 Mart tarihlerinde vereceği konser öncesinde biletler satışa çıkarken, gişe önünde metrelerce kuyruk oluştu. Vatandaşlar sosyal medyadan şu soruyu gündeme taşıdı: “Kütahya’da böyle bir konser olsa durum nasıl olur?”

yenikutahya.com – HABER

2002 yılında kurulan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın 9-10 Mart tarihlerinde düzenleyeceği konser biletleri Eskişehir 2 Eylül Caddesi üzerindeki Turgut Özakman Gişesi’nde satışa çıktı.

Posta Gazetesi’nin haberine göre, biletler için dün saat 11.00’den itibaren gişe önüne gelenler uzun kuyruk oluştu.

Senfoni konserleri ve tiyatrolara gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen “Senforock konserini daha önce 2 kez düzenledik. Ancak gerçekten büyük bir talep vardı. Biz de hemşerilerimizi kırmadık ve 9-10 Mart tarihlerinde Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde tekrar sanatseverlerle buluşturuyoruz. 2000’li yılların başında büyük emeklerle kurduğumuz orkestramız ve şehir tiyatrolarımız bugün biletler için kuyruklar oluşturan kurumlar haline gelmesinden gurur duyuyoruz. Ne mutlu bizlere, ne mutlu Eskişehirlilere” dedi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın konser biletleri öğrenciler için 5 liradan, halk için 7,5 liradan satılıyor.

Bu habere sosyal medya üzerinden yorum yapan Kütahyalı bazı vatandaşlar aynı etkinliğin Kütahya’da yapılması durumunda ilginin çok az olacağını savundu. Vatandaşlar “Kütahya’da böyle bir konser olsa durum nasıl olur?” diye soru sorarak anket bile düzenliyor.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar