Connect with us

HABERLER

KÜMAKSAD’DA YİNE BİR VEFA GÜNÜ

Ünlü bestekâr Münir Nurettin Selçuk, Kütahya Mevlânâ Araştırma Kültür Sanat Derneği (KÜMAKSAD) tarafından düzenlenen programla anıldı.

yenikutahya.com – HABER

KÜMAKSAD’da düzenlenen “Münir Nurettin Selçuk’u Anıyoruz” programına Kütahya Valisi Ömer Toraman ve eşi Neşe Toraman, KÜMAKSAD Başkanı Rıza Tekin Uğurel ile eşi KÜMAKSAD Yönetim Kurulu Üyesi Mebrure Uğurel, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Uğur Türkmen, ses sanatçısı Özlem Elitaş, ud sanatçısı Burak Tolu, STK Temsilcileri, sanatçılar ile sanatseverler katıldı.

Düzenlenen programa katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Kütahya Valisi Ömer Toraman, “İki güzelliği bir arada yaşadık. Canlı icra dinleme şansımız oldu. Münir Nurettin Selçuk’un kendi kayıtlarını dinlemek kolay ulaşılabilecek bir şey değil. Münir Nurettin Selçuk’un anne tarafının Kütahyalı olduğunu yine burada öğrendim. Kütahya bir kültür, sanat ve sanatçı şehri. Sanatın pek çok alanında bunu görebiliyorsunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar