Connect with us

ASAYİŞ

YAŞLI ADAMI VURAN ZANLI: “BİR DAHA MANTAR TABANCASINA BİLE DOKUNMAM”

Kütahya Sarraf ve Kuyumcular çarşısında çay ocağı işleten R.N.(36), önceden namlusu kısaltılmış av tüfeğiyle oynarken ve iddiaya göre kazayla vurduğu ihtiyar Hakkı Gültekin(74) Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Hastanesi’nde yaşam mücadelesi veriyor. Tüfeğin yanlışlıkla ateşlendiğini söyleyen R.N., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

yenikutahya.com – HABER

Kütahya’da Sarraf ve Kuyumcular Çarşısı’ndaki çay ocağını işleten R.N., önceki gün iş yerinin önünde namlusu kısaltılmış av tüfeği ile oynarken, zanlının ifadesine göre yanlışlıkla ateş aldı.

Silahtan çıkan saçmalar, aynı çarşıda çakmak satarak geçimini sağlayan Hakkı Gültekin’in ense kısmına denk geldi. Olayı gören esnafların ihbarıyla gelen 112 sağlık ekipleri ilk müdahaleyi olay yerinde yaptığı ihtiyat Hakkı Gültekin’i, ağır yaralı olarak hastaneye sevk edip acil biriminde yoğun bakıma alındı. Hakkı Gültekin’in yoğun bakımda hayatta kalma mücadelesi verdiği kaydediliyor.

“BİR DAHA MANTAR TABANCASINA BİLE DOKUNMAM”

Olayın zanlısı R.N. iş yerinin önünde tüfekle oynarken silahın yanlışlıkla ateş aldığını söyledi. R.N. polise verdiği ifadesinde “Ben tüfeği evden getirdim, çay ocağına bırakacaktım. İş yerine girdim, masaya tüfeği koydum. Amcadan bir tane çakmak alıp parasını verdim. Daha sonra o kapıdan çıkarken ben de tüfeği masanın üzerinden aldığım esnada tüfek patladı. Bilerek olmadı. Adam yere yığıldı. Sonrasında etraftaki insanlara seslendim. Çevredeki esnaflar da bilir, bizim aramız çok iyiydi, muhabbetimiz iyiydi. Bilerek olmadı” dedi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki ilk soruşturmanın tamamlanmasının ardından nöbetçi savcılığa sevk edilen R.N. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Çevredeki esnaflar, Hakkı Gültekin’i vuran R.N.’nin sevilen bir şahsiyet olduğu ve kesinlikle kasıtlı olarak bu olayı yapmadığına inandıklarını söylüyor. Adli kontrol şartıyla salıverilen R.N. ise çevresindekilere “Bir daha elime mantar tabancası dahi almam” dediği öğrenildi.

DEVAMINI OKU

Öne çıkanlar