Connect with us

EKONOMİ

ZORLU ENERJİ KÜTAHYA’YI DA UYARDI: “ELEKTRİK FATURANIZI ÖDESENİZ BİLE KESİLEBİLİR”

Zorlu Enerji, ödeme noktası adı altında fatura tahsilâtı yapan ancak sonrasında ortadan kaybolan yetkisiz fatura merkezleri konusunda abonelerini uyardı. Kütahya’da da yetkisiz fatura merkezi olup olmadığı konusuna ise açıklık getirilmedi.

yenikutahya.com – HABER

Zorlu Enerji, elektrik perakende satış faaliyetlerini sürdürdüğü Kütahya, Eskişehir, Afyonkarahisar, Bilecik ve Uşak illerindeki abonesi olan vatandaşları, yetkisiz fatura ödeme merkezleri konusunda ikaz etti.

Son günlerde ciddi bir artış gösteren fatura dolandırıcılığı olaylarının ardından, abonelerine bilgilendirme yapan Zorlu Enerji, faturaların sadece N Kolay şubelerinden ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla ödenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Yetkisi olmayan noktalar ve bazı internet sitelerine ödeme yapılması durumunda; faturaların hiç ödenmemesi veya geç ödenmesi nedeniyle enerjinin kesilmesi gibi risklerin bulunduğuna dikkat çeken Zorlu Enerji yetkilileri, sahte ödeme noktalarından alınan belgelerin ise yasal bir geçerliliğinin bulunmadığı bildirildi.

Zorlu Enerji tüketicileri ödemelerini, N Kolay ödeme noktalarında masraf ya da komisyon vermeden gerçekleştirebildiği duyurarak ayrıca isteyen abonelerin anlaşmalı bankalardan otomatik ödeme talimatı, internet veya telefon bankacılığı ya da ATM üzerinden ücretsiz bir şekilde işlem gerçekleştirebilecekleri açıklandı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar