Connect with us

HABERLER

ÇİNİ SANATKÂRI MEHMET GÜRSOY’A, “YÜKSEK İNSANİ DEĞER” ÖDÜLÜ VERİLDİ

Prof. Dr. Fuat Sezgin adına eşi Ursula Sezgin, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci ve Kütahya’dan Çini Sanakârı Mehmet Gürsoy, bu yıl ‘Yüksek İnsani Değerler Ödülleri’ne layık görüldü.

yenikutahya.com – HABER

İstanbul Üsküdar Üniversitesi’nin “Yüksek İnsani Değerler Ödülleri” sahiplerini buldu.

İstanbul Üsküdar Üniversitesi tarafından her yıl toplumsal değerlerin gelişmesi maksadıyla topluma emsal teşkil eden, iyiliği özendirecek davranışlar, olay ve kişilerin ödüllendirilmesi hedefiyle yapılan “Yüksek İnsani Değerler Ödülleri” sahiplerini buldu. Kütahya’dan Çini Sanatkârı Mehmet Gürsoy da bu ödüle layık görülenler arasında yer aldı.

Üsküdar Üniversitesi resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, bu yıl dördüncüsü düzenlenen tören, Nermin Tarhan Konferans Salonunda yapıldı.

Yapılan törende konuşan Üsküdar Üniversitesi’nin tanınmış Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bir toplumu ayakta tutan bağın ortak ideal ve hedefler, ortak tarihi değerler ve ortak kültürel değerler olduğunu belirterek “Bu üç alanda ortak değerleri olursa o toplum bir ve beraber olabilir. Bu değerler ortak görünmeyen bağlardır” dedi.

Çini sanatkârı Mehmet Gürsoy, müzik grubu Gripin’in üyelerine Çini Sanatı’nı anlatırken.

Türkiye’de ilk 5 yılda boşanma oranının yüzde 39 olduğuna işaret eden Prof.Dr. Nevzat Tarhan, şöyle konuştu:

“Bu oran dünyanın pek çok yerinde yüksek. İnsanlık bir medeniyet krizi yaşıyor. İnsanlar bir arada tutan değerleri zayıflattılar, insanlık ciddi bir sekülarizm içerisinde. Vicdani duyguları önemsemiyorlar. Benmerkezci insanlar, sadece kendileri için yaşıyorlar. Yaşadığı toplum ve insanlık için de hayallerinin olması gerekirken sadece kendisi için hayalleri olan bir insan tipi ortaya çıktı. Birey bozulunca toplum da bozulmaya başlıyor. Değerler değersizleşti, bunun sonucunda da en çok yaşlılar, zayıflar, güçsüzler, hastalar, engelliler zarar görüyor. Dezavantajlı insanları yok sayarak yaşayan insanların bir süre sonra yalnızlık sorunu ortaya çıkıyor. Bir toplumun gelişmişlik düzeyi zengin olması değil dezavantajlı insanlara verdiği değerle ilgili.”

Yapılan ödül töreninde Kütahya’dan Çini Sanatkârı Mehmet Gürsoy ile birlikte, Prof. Dr. Fuat Sezgin adına eşi Ursula Sezgin, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ve Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci ödül aldı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar