Connect with us

HABERLER

ALİ FAZIL KASAP: “KAZA SONUCU KOLU KOPAN ÇOCUK HALA MAĞDUR”

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, 2018 yılında patlamamış havai fişek nedeniyle kolu lopan E.N. isimli çocuğun mağduriyetinin giderilmediğini iddia etti.

yenikutahya.com – HABER (KENT GAZETESİ)

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili A.Fazıl Kasap “2018 yılında Tavşanlı Belediyesi tarafından 15 Temmuz’u anma etkinliklerinde gerçekleştirilen 15 pare top atışından sonra E.N. isimli kişinin atılan top mermisini bulup oynaması sonucu meydana gelen patlamada bir kolunu kaybetti. Aradan geçen bunca zamana rağmen Tavşanlı Belediyesinin konu ile ilgili hiçbir adım atmadı. Kardeşimiz mağdur edildi. ”dedi.

“FAİLLER BULUNUP ADALETE TESLİM EDİLSİN”

Tavşanlı Belediyesi’nin konu hakkında açıklama yapmasını ve faillerin yakalanarak adalete teslim edilmesini isteyen Kasap “Tavşanlı Belediyesi bir kişinin sol kolunu kaybetmesine neden olan bu olayla ilgili hiçbir girişimde bulunmadı. Bu konuda kendilerini uyarmamıza rağmen, sol kolunu kaybeden E.N. isimli vatandaşımıza bırakın protez konusunda yardımcı olmayı, olayda ihmali bulunanlar hakkında bile hiçbir adım atmadı. Aradan geçen bunca zamana rağmen hala olayın esas failinin kim olduğu belli değil. Burada gizlenen ya da açığa çıkması istenilmeyen durum nedir? Tavşanlı Belediyesini konu ile ilgili açıklama yapmaya, olayın faillerin bir an önce açığa çıkartılarak adalete teslim edilmesine ve kolunu kaybeden vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi için adım atmaya ve özeleştiri yapmaya çağırıyorum.” diye konuştu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar