Connect with us

EĞİTİM

REKTÖR VURAL KAVUNCU: “KÜTAHYA’NIN TALİHİ DÖNDÜ”

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, göreve geldiklerinden bu yana geçen süreci değerlendirdi. Gerek idari gerekse akademik yapı ile ilgili önemli bir mesafe kat ettiklerini belirten Rektör Kavuncu “Kütahya’nın talihi döndü” dedi.

yenikutahya.com – HABER (GAZETE KIRKÜÇ)

Gazete Kırküç’ten M.Rıdvan Cebecioğlu’nun haberine göre, 7 ay gibi kısa bir sürede 77 atama yaptıklarını 10 kişinin ise ayrıldığını belirten Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, sağlık alanında Kütahya’nın talihinin döndüğünü ve tersine göçü başlattıklarını söyledi. Randevularda yaşanan sorunlarında kısa sürede aşıldığına değinen Kavuncu, “Bugün itibariyle 34 branş içerisinde yüzde 70’inin bir hafta içinde randevu alınabilir hale geldi. İkinci haftaya uzayan birkaç branşımız var” dedi.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, 7 aylık süreci değerlendirdi. Gerek idari gerekse akademik yapı ile ilgili önemli bir mesafe kat ettiklerini belirten Rektör Kavuncu, üniversitenin hedefleri, şehir hastanesi ve randevu sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Üniversitenin araştırma, eğitim, hizmet üretimi ve toplumsal katkı gibi değerleri olduğunu vurgulayan Kavuncu, “Bütün Türkiye ile rekabet halindeyiz” dedi.

“BİR HAFTADA RANDEVU”

Sağlık hizmeti sunumunun kendileri için çok önemli olduğunu belirten ve randevu sisteminde yaşanan sıkıntılar ve akademik kadroyu güçlendirmek için hızlı bir şekilde çalışma yaptıklarını söyleyen Kavuncu, “Benim ilk vaatlerimden biri hasta sıralarını en makul düzeye indireceğimizdi. Bunu sıfır düzeyine indirmek hiçbir yerde mümkün değil. Bugün itibariyle 34 branş içerisinde yüzde 70’inin bir hafta içinde randevu alınabilir hale geldi. İkinci haftaya uzayan birkaç branşımız var. Bunların dışındaki birkaç branşımızda da henüz istediğimiz noktada değiliz. Bu uzayan hizmet noktalarında da kısa sürede randevu alınabilir hale getireceğiz” diye konuştu.

“ŞEHİR HASTANESİ KALDIĞI YERDEN DEVAM”

Şehir Hastanesinde firmanın ekonomik endişesi nedeniyle bir aksama olduğunu hatırlatan Kavuncu, “Bütün bunların giderildiği bilgisini aldım. Firma şuan da çalışmalarına kaldığı yerden başlamak üzere. Ocak ayları zaten bir inşaat ayları değildir. O yüzden bu süre çok kayıp bir zaman değil. Ama bizim şehir olarak bir hedefimiz varsa, burada yaşanan aksamaları aşmak için birlikte hareket etmek zorundayız. Şehir hastanesi yapılıyor mu, yalan mı dolan mı tartışmaları kimseye bir şey kazandırmaz. Bunun nasıl daha kısa sürede biteceğine odaklanmalıyız” dedi.

“KÜTAHYA’NIN TALİHİ DÖNDÜ”

Akademik atamalarla ilgili 7 ay içerisinde 77 atama yaptıklarını ifade eden Kavuncu, “Bunun 24 tanesi kurum içinden atanan ve ya üste yükselen hocalarımız. Ama 53 tane doktorumuz ve hocamız il dışından geldi. 7 asistan uzman oldu ve gitti. 3 öğretim üyesi kaybımız ile toplamda 10 kişi ayrılmış. 77 tane geldi 10 kişi ayrıldı. Şuanda Kütahya’nın talihi döndü. Yani tersine göçü başlattık. Şuanda bizim gelenimiz gidenden misli misli fazla. Gerek hemşerilerimiz gerekse de diğer üniversitelerden hocalarımız buraya gelmek için önemli derecedeki referanslarla bizleri arıyor. Önümüzdeki dönemde inşallah büyük bir kadro ilanı hazırlığımız var. YÖK’ün izni doğrultusunda çıkacağız. Mesela diseksiyon dediğimiz damar yırtılmasında bir merkez olduk. Şuanda Afyonkarahisar’ın hastalarına biz bakıyoruz. 24 saat içinde müdahale edilmesi gereken inme ile ilgili merkezimiz hızla toparlanıyor. Çevre illerden bize hastalar geliyor” dedi. Kavuncu ayrıca, Kütahya’da başlatacakları bir model ile Türkiye’yi Medical Wellness sektörüne yönelteceklerini vurguladı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar