Connect with us

HABERLER

MHP İL BAŞKANI FERHAN YILDIRIM: “FAZIL KASAP TRİBÜNE OYNUYOR”

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap’a şu sözlerle cevap verdi. “Zulmü alkışlayamam zalimi asla sevemem, gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem, biri ecdadıma saldırdı mı? Hatta boğarım boğamazsam ki hiç olmazsa yanımdan kovarım” dedi.

yenikutahya.com – HABER

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım yaptığı açıklamada “Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Sayın Fazıl Kasap geçtiğimiz hafta içerisinde özellikle Milliyetçi Hareket Partimizi andımıza karşı tutum ve davranışla ilgili aynı zamanda da birtakım şeylerle ilgili hakkımızda çeşitli iddialarda bulunmuştu. Öncelikle olarak bu iddialara cevap vermek isterim. Milliyetçi Hareket Partimizin temsil ettiği ve Ülkücü camianın bu konudaki görüşleri genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey’in şu sözü üzeriyle özetlenebilir: ‘Türk’üm demek ayıp mıdır? Doğruyum demek yanlış mıdır? Çalışkanım demek yanlış mıdır?’

Milliyetçi Hareket Partisinin öğrenci Ant’ı ile ilgili görüş ve tavrı en yetkili ağızdan genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli tarafından partimizin meclis grup toplantısında tüm ayrıntılarıyla tartışmaya mahal bırakılmayacak bir şekilde dile getirilmişti. Bununla da kalmayıp yine genel başkanımız olmak üzere bütün Milliyetçi Hareket Partisi milletvekillerimiz parti teşkilatlarımız parti yetkili organlarımız gerek sosyal medya hesaplarımızda gerekse de tüm kamuoyuyla bu konu ile ilgili tepkimizi paylaşmıştı.” dedi.

Ferhan Yıldırım açıklamasında “Danıştay idari davalar genel kurulunda görüşmek üzere olan bir dava konusu ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne kanun teklifi sorulması ne kadar doğru ve mantıklı bir iştir. Bundan daha önemlisi de sunulduğu söylenen şey kanun teklifi midir yoksa bir araştırma önergesi midir? Sunulan ve önerilen kanun teklifinin mecliste onaylandığı sırada genel kurulda hazırda bulunan Cumhuriyet Halk Partisinin Milletvekili sayısı kaçtır? Yoksa Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekilleri bu konuyla ilgili sadece hamasi bir yaklaşım mı sergilemiştir? Kaç Cumhuriyet Halk Partili milletvekili bu oylamaya katılmıştır? Andımız konusu üst yargıda dava konusu iken önerge verilmesi ve bu önergenin meclis genel kurulu oylaması sırasında genel kurul salonunda azami 20 ila 30 Cumhuriyet Halk Partili milletvekilinin bulunması konuyu sulandırıp istismar etmek kamuoyunu aldatmak değil midir?” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Fazıl Kasap’ın yanıltıcı bilgiler verdiğine işaret eden Yıldırım “Artık tribünlere oynamayı bıraksın üstlendiği sorumluluğu ve aldığı milletvekili vazifesini daha iyi, daha etkin bir şekilde kullanması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Kendisinin yapmış olduğu açıklamaları kendisinin yapmış olduğu çıkışları Milliyetçi Hareket Partisi belediye başkan adayımız 10 – 15 sene öncesinde yapıyordu zaten. Öte yandan Sayın Fazıl Kasap gerek adayımız Prof. Dr. Alim Işık Bey’i gerekse beni, zulme ve zalime sessiz kalmakla suçlamış. Kendisi başka siyasi partilerden aday adayı olmakla mücadele ederken az önce de söylediğim gibi Alim hocamız sadece Kütahya’nın değil, tüm Türkiye’nin takdirini kazanmış üç dönem yaptığı vekillikle hayatında en başarılı en çalışkan vekili olmuştur. Sahsıma olan sözlerine de milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un şu sözleriyle cevap vermek istiyorum. “Zulmü alkışlayamam zalimi asla sevemem gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem biri ecdadıma saldırdı mı? Hatta boğarım boğamazsam ki hiç olmazsa yanımdan kovarım” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar