Connect with us

HABERLER

SİYASİLERİN “İLLET İTTİFAKI” POLEMİĞİ SÜRÜYOR

AK Parti il başkanı Ali Çetinbaş’ın Yunus Emre Mahallesi’nde yaptığı konuşma, CHP ve SP’den tepki almasına neden oldu. CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap “Bu açıklamalar halkı kin ve nefrete davet ediyor.” derken, Saadet Partili Ömer Faruk Evren “Gündem değiştirme taktiği yapıyor” yorumu yaptı. AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş ise bu konuda yeni bir açıklama ya da yorum yapmadı.  

yenikutahya.com – HABER

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, Yunus Emre Mahallesi’nde yaptığı konuşmada Millet İttifakı için “31 Mart’ta, milletin değerlerine karşı siyaset yapan 4’lü çete, şer ittifakı, illet ittifakı ve kim bir araya gelirse gelsin bu sokaklarda, mahallelerde gezme şansı olmayacak” ifadelerini kullanmıştı. CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, AK Parti il başkanı Ali Çetinbaş’a tepki göstererek, “Halkı ötekileştiren, siyasi ahlaka sığmayan sözler” diye yorum yaptı.

Öte yandan Saadet Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Evren de, “Halkı kaosa, gerginliğe sürükleyecek sözler” değerlendirmesinde bulundu.

ALİ FAZIL KASAP: “SAVCILAR GÖREVE”

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş’ın Yunus Emre Mahllesi’ndeki konuşmasına tepki göstererek “AKP İl Başkanı Ali Çetinbaş’ın bu açıklamaları halkı kin ve nefrete davet eden bir açıklamadır. Toplumu bu şekilde kin ve nefret duygularıyla ötekileştirmek, diğer bir kesimi sokağa çıkamayacak diyerek tehdit etmek bir siyasi parti il başkanına yakışmamıştır. Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum” dedi. Kasap, halkın hangi siyasi görüşte olursa olsun, herkesin aynı belediye otobüsünde olduğunu belirterek “31 Mart’ta belediye başkanı seçmek için sandığa gideceğiz. Halkı ötekileştiren, siyasi ahlaka ve etiğe sığmayan bu açıklamalar, toplum vicdanında kabul görmemektedir. AKP İl Başkanı Ali Çetinbaş’ı şiddetle kınıyor, tüm siyasi partileri temiz bir dil kullanmaya davet ediyorum” diye konuştu.

ÖMER FARUK EVREN: “TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİZ”

AK Parti il başkanı Ali Çetinbaş’ın açıklamasına bir tepki de Saadet Partisi Kütahya Belediye Başkan Adayı Ömer Faruk Evren’den geldi. Evren, şunları söyledi:

“AKP’nin il başkanı kendilerine oy vermeyenleri şer, hainlikle suçlayarak illet ve zillet kelimelerini kullanarak kaos, gerginlik ortamı oluşturmak ve kutuplaştırmak istemekte ve bizi bir yere çekmeye çalışmaktadır. İlgili kişi basit bir tiyatro oyunu oynamaya çalışıyor. Gürültü ile ‘Cambaza bak’ türküsü söylüyor, fakat sözü ve sesi milletimizin sevmediği nakaratlardan oluştuğu aşikardır. Hedefi bozdukları ülke düzeni, ekonomik sorun, işsizlik, göç, bozuk ahlak, suç oranları, dış güvenlik, BOP, batık belediye maliyesi, borçlar, ödenecek yüksek faizler gibi konular konuşulmasın, diye sanal gündem oluşturmaya çalışıyor. Böylece siyasi rant elde etmeyi hedeflemektedir. Biz il başkanının bizi çekmeye çalıştığı bu tuzağa düşmeyeceğiz. Hiçbir zaman ötekileştirmeyeceğiz. Hiçbir zaman kutuplaştırmayacağız.”

AK PARTİ İL BAŞKANI ALİ ÇETİNBAŞ NE DEMİŞTİ?

AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı Ahmet Sami Kutlu ile birlikte katıldığı Yunus Emre Mahallesi’ndeki kahve toplantısında konuşan Ali Çetinbaş Millet İttifakı’na yönelik şu sözleri kullanmıştı.

“İnşallah 31 Martta başta Yunus Emre’miz olmak üzere sandıkları dolduracağız ve bu milletin değerlerine karşı siyaset yapan 4’lü çete, şer ittifakı, illet ittifakı kim bir araya gelirse gelsin inşallah bu sokaklarda, mahallelerde gezme şansı olmayacak.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar