Connect with us

ASAYİŞ

BURASI ÇAMLICA ORMANI, ÇÖPLÜK DEĞİL!

Çamlıca ormanlarına atık çini malzemeleri, cüruf ve içki şişesi atan kişiler, doğa katliamına imza atıyor. Yetkililerin bu suçu işleyenleri bulup haklarında işlem yapmasını isteyen vatandaşlar “Kütahya’nın en güzel yerini resmen çöplüğe çevirmişler” yorumu yapıyor.

yenikutahya.com – HABER

Kütahya’daki ormanlık alanlar başta olmak üzere, boş buldukları yere çöp, cüruf, inşaat artığı ve benzer şeyler atan vatandaşlar, resmen doğanın katliamına imza atıyor.

Çamlıca’daki ormanlık alana çini üretiminde kullanılan atık hammaddeleri boşaltan kişiler, üstüne de bira şişelerini bırakıp gittiler. Durumu fotoğraflayan vatandaşlar, konuyu sosyal medya aracılığıyla kamuoyunun bilgisine sundu.

Doğa katliamı ile ilgili konuşan bazı vatandaşlar “Kütahyamızın en güzel mekânlarından ve mesire yerlerinden olan Çamlıcamız resmen katlediliyor. Bir çinici burayı çöplük sanmış. Yetkili makamlar bunu yapan zanlıları bulup adalete teslim etmeli. Gereken en ağır ceza verilmelidir” dediler.

Bazı kendini bilmezler de inşaat artıklarını kamyonlara yükleyip doğanın en güzel yerlerine atıp kaçıyor. Vatandaşlar yetkilileri göreve davet etti.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar