Connect with us

ASAYİŞ

YAYA ÖNCELİĞİ KANUNUNA UYMAYANA 488 LİRA PARA CEZASI

Yenilenen Karayolları Trafik Kanunu’na göre, trafikte yayaya öncelik vermeyen sürücüler için denetimler arttırıldı. Kütahya Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğünce şehrin değişik noktalarında gerçekleştirilen denetimler sonucu araç sürücüleri denetleniyor. Yaya önceliği kuralına uymayan araç sürücülerine cezai işlem uygulanıyor.

yenikutahya.com – HABER

Karayolları trafik kanununa göre trafikte yayaya öncelik vermeyen sürücüler için denetimler sıklaştırıldı. Kütahya Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğünce şehrin farklı noktalarında gerçekleştirilen denetimler sırasında yaya önceliğine uymayan araçlara cezai işlem uygulandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Daire Başkanlığı tarafından ülke genelinde “Yaya öncelikli trafik bilinci oluşturmak” amacıyla özel denetimler sürüyor. Bu kapsamda Kütahya’da da Atarük Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı, Orgeneral Asım Gündüz Caddesi, Fatih sultan Mehmet Bulvarı başta olmak üzere şehrin en işlek cadde ve kavşaklarında ekipler denetim uygulamaları yapıyor.

Denetimlerde uygulanan cezai işlemler ışıklı ve ışıksız yaya geçitlerinde olmak üzere 2’ye ayrılıyor. Işıklı yaya geçitlerinde kurallara uymayan sürücüye uygulanan ceza miktarının alt limiti 235 liradan başlarken, ışıksız yaya geçitlerindeki ceza miktarı ise 488 lira olarak uygulanıyor.

İl Emniyet Müdürlüğü kaynaklarından edinilen bilgilere göre, yaya öncelikli trafik denetimleri aralıksız olarak sürdürülüyor.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar