Connect with us

ASAYİŞ

KÜTAHYA’DA FUHUŞ OPERASYONU – 15 KİŞİYE GÖZALTI 6 KİŞİYE TUTUKLAMA

Kütahya Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen fuhuş operasyonunda 15 kişi gözaltına alındı. Savcılığa sevk edilen 15 kişiden 6’sı, tutuklanması talebiyle mahkemeye gönderildi. Nöbetçi mahkemenin kararıyla 9 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken 6’sı tutuklanarak cezaevine konuldu.

yenikutahya.com – HABER

Gediz Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla teknik ve fiziki takip başlatan Gediz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, fuhuş yapan ve bu kişilere aracılık ettiği öne sürülen şahısları tespit etti. İki ay süren teknik ve fiziki takibin ardından zanlılara yönelik, önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Yapılan baskınlarda, A.D. (56), U.S. (57), S.K. (48), M.K. (59), S.K. (39) ve H.G.’nin (46) yanı sıra para karşılığı erkeklerle birlikte oldukları ileri sürülen kadınlar A.U., Ş.K., G.K., E.S., H.Ç., E.A.Ş., A.K., T.K. ve Azerbaycan uyruklu kaydedilen K.İ. gözaltına alındı.

Polisteki işlemlerinin ardından sabah 09.30’da Gediz Adliyesi’ne sevk edilen zanlılardan A.D., U.S., S.K., M.K., S.K. ve H.G., çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından “Fuhşa teşvik ve aracılık yapmak” ve “Yer temin etmek” suçlarını işledikleri iddiasıyla tutuklandı.

Fuhuş yaptıkları ileri sürülen 9 kadın ise 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282’nci maddesine göre idari para cezası verilip, serbest bırakıldı.

Kadınlardan Azerbaycan uyruklu K.İ. sınır dışı edilerek ülkesine gönderildi.

DEVAMINI OKU

Öne çıkanlar