Connect with us

ASAYİŞ

KÜTAHYA’YA 50 MAHALLE BEKÇİSİ ALINACAK BEKÇİ ALIMI SÜRECİNDE MERAK EDİLENLER

2019 bekçi alımı ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun duyurduğu ve Mart ayında yapılması planlanan bekçi alımı ile ilgili detaylar konusunda araştırmalar sürüyor. Bekçi alımı ne zaman başlayacak? Kütahya’ya kaç tane daha bekçi alınacak?

yenikutahya.com – HABER

Bekçi alımı için ön başvuru işlemleri başladı mı sorusu, bekçi alımı için başvuru yapmayı planlayanlar tarafından merakla araştırılıyor. Bekçi alımında ön başvuru işlemiyle birlikte sağlık muayenesinden geçecek olan bekçi adayları, yazılı sınav aşamasına geçiş yapacak. İşte şartlar…

BEKÇİ ALIMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Çarşı ve mahalle bekçisi alımı başvurusunun en geç 13 Nisan tarihinde erişime açılacağı tahmin ediliyor. Bu tarihin Polis Akademisi’nin yoğunluk durumuna göre daha erken ya da daha geç olarak şekillenmesi beklenebilir.

Kütahya iline ek olarak 50 kişilik bir kontenjan daha belirlendiği kaydediliyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bekçi adayları için aranan şartlar şu şekilde sıralanıyor:

Türk vatandaşı olmak. İlkokulu bitirmiş olmak. Askerlik ödevini bitirmiş olmak. 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak. Ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak. Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak. Kamu haklarından mahrum olmamak. Kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkûm bulunmamak. Memuriyete engel bir hali bulunmamak. Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak. Sağlık Yönetmeliği’nde belirtilen şartları taşımak. Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genelev, birleşme yeri, randevuevi, tek başına fuhuş yapılan konut ve benzeri yerlerde çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak, genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette her türlü yazılı, sesli ve görüntülü eserleri, kaydedildiği materyale bakılmaksızın üretmek ve satmaktan veya kumar, uyuşturucu veya uyarıcı madde nedeniyle, hakkında herhangi bir adli veya İdari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak. Bunlardan dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar