Connect with us

MEHMET YAYLIOĞLU

TERÖRİST KENDİNDEN OLUNCA ALKIŞLA, OLMAYINCA LANETLE

Yeni Zelanda’da 49 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili olarak yazılması gerekenleri nasılsa herkes yazar diye bekledim ama ses çıkmayınca iş başa düştü.

2015’te Charlie Hebdo dergisinin Paris’teki ofisine yapılan saldırıyı hatırlamamız gerekiyor.

Charlie Hebdo saldırısı: 7 Ocak 2015 tarihinde, yerel saatle 11.30 Said ve Cherif Kouachi’nin Fransızca yayın yapan mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Paris’teki ofisine yaptığı saldırı. Saldırı tüfeği ve diğer silahlarla yapılan saldırıda 11 kişi hayatını kaybetmiş, 11 kişi yaralanmıştı Charlie Hebdo ofisinden ayrıldıktan sonra binanın dışında bekleyen polisi öldürdüler. Charlie Hebdo saldırısı ve daha sonra Île-de-France (bölge)’da 5 kişinin ölümü ve 11 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıyı yapan silahlı kişiler kendilerini Arap Yarımadası el-Kaidesi’ne ait olarak tanımladı.

Fransa’nın başkenti Paris’teki bu terör saldırılarının ardından, 50’ye yakın ülkeden devlet ve hükümet başkanının katılımıyla gerçekleştirilen ”Cumhuriyet Yürüyüşü” yapıldı.

Cumhuriyet Yürüyüşü öncesi, Cumhurbaşkanı François Hollande aralarında o dönemin T.C. Başbakanı olan Ahmet Davutoğlu’nun da bulunduğu devlet ve hükümet başkanlarıyla Elysee Sarayı’nda görüştü. Yabancı devlet başkanlarını Elysee Sarayı’nın merdivenlerinde teker teker karşılayan Hollande, yabancı liderlerin başsağlığı ve terörle mücadelede dayanışma mesajlarını kabul etti.

Pek sayın demokrat, insan hakları düşkünü ve hümanist ülkelerin liderleri. Aynı tepkiyi neden vermiyorsunuz? Çifte standart uygulamanız, sizin tüm çağdaş düşüncelerinizi bitirir. Ölenler din, dil ve ırk ayrımına tâbi tutulmadan, sadece insan olduğu için anılmalı ve saygı gösterilmelidir.

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ın da dediği gibi “Acısı gerçekten ortak olanlar birlikte yas tutabilirler.” Terörü hep İslam ile ilişkilendirenler, bugün gördü ki terörün dini imanı olmaz.

49 kişiyi hunharca katleden bu terör olayının, dünya liderlerinin tamamına bir ders olmasını diliyorum. Beyni aptalca şeylerle yıkanmış bir insanın neler yapabileceğini görün.

Sevgiyle kalın…

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar