Connect with us

HABERLER

CHP’Lİ ALİ FAZIL KASAP, SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO İÇİN TBMM’YE TEKLİF VERDİ

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, TBMM Başkanlığı’na tüm sözleşmeli personele ve 5393 sayılı kanun kapsamında çalışanlara kadro için kanun teklifi verdi. Kanun teklifinin sebebi ve hükümleriyle ilgili detaylar kamuoyuna duyuruldu.

yenikutahya.com – HABER

Sözleşmeli personelin 4/A kadrosuna alınmasına ilişkin kanun teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Meclis Başkanlığı’nın onayına sunuldu. 5393 sayılı kanun kapsamında çalışan bireylerin kadroya alınmasına dair madde gerekçeleri ve kanun teklifi ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

İlgili kanunun birinci maddesinde yer alan hükümde, 5393 sayılı Belediye Kanunu kapsamında çalışan kişilerin devlet memurları kanunu kapsamına alınmasına ilişkin bilgiler yer alıyor. Kanunun ikinci maddesi yürürlük maddesi, üçüncü maddesi ise yürütme maddesi olarak belirlendi.

Kanunun yürürlüğe girdiği tarihte hali hazırda istihdam edilen kişiler, gerekli şartları taşıyor ise memur kadrolarına atanacak. 53932’lü personel Cumhurbaşkanı’nın belirtmiş olduğu memur kadrolarına atanabilecek. Memur kadrolarında görev almaya başlayan bireyler, eğitim durumlarına ve hizmet yılına bağlı olarak belirli pozisyonlarda görev alacak.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar