Connect with us

HABERLER

HER VERİLEN KAN 3 CAN KURTARACAK GÜÇTEDİR

Kütahya Adliyesi ile Türk Kızılayı iş birliğiyle düzenlenen kan bağışı kampanyasında adliye çalışanları kan verdi.

yenikutahya.com – HABER

Kütahya Adliyesi ile Türk Kızılayı iş birliğiyle düzenlenen “Kütahya Adliyesi’nde Her Kan Kurtarılan 3 Candır” kan bağışı kampanyası kapsamında, adliye çalışanları kan verdi.

Kütahya Adliyesi ana bina ve hukuk mahkemelerine ait ek binada gerçekleştirilen kampanyaya, Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Celal Yücel, cumhuriyet savcıları ve hakimler ile adliye personeli katıldı.

Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, Kızılay’ın kamuoyu nezdinde bilinen en önemli faaliyetinden birinin, ülkesindeki kan ihtiyacının karşılanmasını sağlamak olduğunu ifade ederek, “Kızılay’ımızın Kütahya Şubesi ile irtibata geçerek, iki gün boyunca kan bağışı etkinliğini düzenlemiş bulunuyoruz. Bundan sonraki dönemlerde de bu etkinlikleri devam ettirme gaye ve inancındayız.” şeklinde konuştu.

Kan vermenin gönüllülüğe dayandığını ifade eden başsavcı Evren Akbey, her gün yaklaşık 9 bin kişinin kana ihtiyaç duyduğunu, bu nedenle de böyle etkinlikleri devamlı kılmanın önemine işaret etti.

Konuşmasında, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. yıl dönümüne de değinen Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren Akbey, “Çanakkale Savaşlarında şehit düşen kahraman ecdadımıza ve bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, minnet ve şükran duygularımızla yâd ediyoruz.” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar