Connect with us

HABERLER

ALİM IŞIK: “YATIRIMCI GELSİN İSTİYORSAK ŞARTLARI DEĞİŞTİRME ZAMANI GELDİ”

100.Yıl Mahallesi’nde bir toplantı düzenleyen MHP Belediye Başkan adayı Alim Işık, Kütahya’ya neden yatırım gelmediği konusuna dikkat çektiği konuşmasında önemli mesajlar verdi. Işık, “Yatırım gelmesi, OSB’lerin dolması için hızla çalışacağız” dedi.

yenikutahya.com – HABER

31 Mart seçimlerine 6 gün kala, siyasilerin çalışmaları da hız kazandı. MHP adayı Prof.Dr.Alim Işık, 100.Yıl Mahallesi’nde yaptığı konuşmada genç nüfusun yatırımcı için olmazsa olmaz bir kural olduğuna işaret etti. Işık “Yatırımcılar, genç nüfus olmadığı için Kütahya’yı es geçiyor. Kütahya defterini kapatıyor. Uşak’ı, Afyon’u, Eskişehir’i ya da Bursa’yı arıyor. Mesela Bursa’da 3 bin 500 lira arsa metrekare fiyatı ödüyor, Kütahya’da 50 lira olan arsa fiyatını dikkate almıyor. Sebep, Kütahya’da genç nüfusun olmayışı olarak ortaya çıkıyor. Mühendis, teknisyen, yeri geldiğinde de işçi bulamamaktan korkuyor yatırımcılar. Biz genç nüfusun Kütahya’ya gelmesini sağlayacağız. Üniversitelerimizde okuyan öğrencilerimizin “İkamet Kart Projemiz” ile birinci ikamet adreslerinin Kütahya’mıza alınmasını sağlayacağız. Böyle olunca Ege Bölgesi’nin en yaşlı ili olan Kütahya’mızın nüfusunun yaş ortalaması düşecek ve yatırımlar ilimize akmaya başlayacak.” diye konuştu.

Konuşmasında, Kütahya’ya yatırımcıların gelmesinin engellendiği iddialarına da yer veren Alim Işık şunları kaydetti:

“Zafer Organize Sanayi Bölgesi’ni hızla dolduracağız. Orada valiliğin, belediyenin ve Ticaret Sanayi Odası’nın 3’te 1 oranında söz hakkı olan temsilcileri var, onlara doğru olanı yaptıracağız. 1. ve 2. OSB’lerde varsa boş parsel, onların hızla doldurulmasını sağlayacağız. OSB yönetimlerinde Belediyemiz adına oy kullanacak kişilerin ilimiz menfaatleri doğrultusunda oy kullanmalarını ve boş parsellerin hızla doldurulmasını sağlayacağız. Kütahya’nın menfaati ne ise, kararı öyle alacağız.”

MHP’li Alim Işık, “Kütahya, kabuğunu kırma aşamasına geldi artık. İlimize başka yatırımcıların da gelmesini istiyorsak, şartları değiştirmek zorundayız. Bugüne kadar neden gelmedi?” şeklinde konuştu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar