Connect with us

HABERLER

ERDOĞAN, MUŞ MİTİNGİNDE KÜTAHYA’YI ÖRNEK GÖSTERDİ

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Muş’ta yaptığı konuşmada Kütahya’yı örnek verdi. Erdoğan “Kütahya, İzmir, İstanbul, Şanlıurfa, Gaziantep gibi Muş da işgalin ne demek olduğunu çok iyi bilir.” dedi.

yenikutahya.com – HABER

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Muş mitinginde önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında Kütahya’yı da örnek gösteren Erdoğan, “1071’de Anadolu’nun kapılarını İslâm’a açana Muş. Sultan Alparslan’ın, Yavuz Sultan Selim’in emaneti Muş. Birileri kur manipülasyonuyla Türkiye’nin şahlanışını durdurmaya çalışıyor. Mertçe karşımıza çıkamadıkları için mesajlarını ya Pensilvanya’dan, ya Kandil’den, Ya AP’den veriyor, mesajlarını piyonları aracılığıyla gönderiyor, biz de cevabımızı Muş’tan Rabiamızla veriyoruz. Bir asır önce bu toprakları kanımızla yeniden vatanımız kılmışsak bugün de bölücü heveslilerine aynı şekilde karşı çıkıyoruz. 34 yıldır Kürt kardeşlerimizin canından beslenen canilere bu topraklarda yer olmadığını göstereceğinize inanıyorum. Bunlara şöyle bir Osmanlı tokadı yakışmaz mı? Yüz yıl önce bu topraklarda verilen mücadeleyle bizim verdiğimiz mücadelenin hiçbir farkı yoktur.” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Kütahya, İzmir, İstanbul, Şanlıurfa, Gaziantep gibi Muş da işgalin ne demek olduğunu çok iyi bilir. Şu güzelliğe bak, şu muhteşem duruma bak. Bu rahmete, bu yağmura rağmen yol boyunca binlerce Muşlu kardeşimi gördüm. Şimdi burada sizleri aynı şekilde görüyorum. Bir dağılma yok. Yine birlikte ve iç içesiniz. Allah sizlerden razı olsun. Ağrı’dan size kucak dolusu selamlar getirdim. İnşallah Pazar günü sizler yeni bir tarih yazacaksınız. Tüm hanım kardeşlerim kapı kapı dolaşıyor muyuz? Gençler dolaşıyor muyuz? Muş 1. Dünya Savaşı’nda Rus ve Ermeni çeteleri saldırılarında büyük yıkımlar ve zulümler yaşamıştır. Kenetlenerek işgalin yaralarını kısa zamanda sarmayı başarmıştır.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar