Connect with us

ASAYİŞ

DAYAKÇI LİSELİ KIZ: “BANA HAMİLE DEDİ DİYE DÖVDÜM”

Kütahya merkezde, Üç liseli kızın, tek başına olan bir başka kızı saçlarından tutarak sürükleyip, tekme tokat dakikalarca dövmesi ülke genelinde ses getirdi. Dün akşam saatlerinde ifadelerinin ardından serbest bırakılan zanlılar, bugün sabah saatlerinde Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla yeniden gözaltına alındı.

yenikutahya.com – HABER

Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı, dün gece S.K.,  ve arkadaşları S.Y. ve H.S. hakkında gözaltı kararı çıkardı. Sabah erken saatlerde, Kütahya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi ekipleri, 3 dayakçı kızı kaldıkları adreslerde eşzamanlı olarak gözaltına aldı. Zanlılar, sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Şubesi’ne götürüldü.

Olayın baş zanlısı 16 yaşındaki lise öğrencisi S.K., kendisi hakkında dedikodu yaptığı için S.A.’yı dövdüğünü itiraf etti. Zanlının alınan ifadesinde “Benim hakkımda hamile olduğum ve erkek arkadaşımın üzerine kalmak için plan yaptığım gibi dedikodu yapıyordu. Bu söylentilerden çok rahatsız oldum. Ben de olayın olduğu yere götürüp bir süre konuştum. Daha sonra da orada dövdüm” dediği öğrenildi.

Çocuk Şubesi polisleri, yaptıkları araştırma sonunda, dayak mağduru olan ve ilçede yaşayan S.A.’ya ulaştı. Mağdur S.A., alınan ifadesinde, kendisini döven kızların eski arkadaşları olduğunu söyledi. Hiçbiri hakkında en ufak olumsuz bir şey konuşmadığını söyleyen S.A. isimli mağdur kız “Ben buradayken yaklaşık bir ay beraber kaldık. Olayın olduğu gün, …. ilçesinden Kütahya’ya geldiğimde arkadaşlarım olduğu için yanlarına gittim. Haklarında dedikodu yaptığımı söylediler. Aslında onlarla ilgili hiç bir şey konuşmadım. Sonra, daha hiçbir şey izah edemeden beni alıp dövdükleri yere götürdüler ve çok fena dövdüler. Hepsinden davacı ve şikâyetçiyim.” dedi.

Olayla ilgili soruşturmayı genişleten Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, şüpheli 3 kızın ifadelerinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edeceği öğrenildi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar