Connect with us

ASAYİŞ

2 ÇOCUK ANNESİ GENÇ KADIN ÖLMEK İSTEDİ – İNTİHAR GİRİŞİMİNİ MÜDÜR ÖNLEDİ

Kütahya’da bir inşaatın en üst katına çıkarak intihar girişiminde bulunan, Rümeysa P.(32) isimli genç kadın, telefonla konuşturulduğu Kütahya Emniyet Müdür Hasan Çevik tarafından telefonla ikna edilerek vazgeçirildi.

yenikutahya.com – HABER

Kütahya’da yaşayan ve eşinden ayrı olduğu öğrenilen, 2 çocuk annesi Rümeysa P., Gaybiefendi Mahallesi Çinigar Caddesi üzerindeki bir inşaatın 6’ncı katına çıkarak kendini odaya kilitledi. Kadının cama çıkıp bağırarak aşağı atlayacağını söylemesi üzerine, bölgeye toplanan kalabalık durumu hemen polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Bölgeye gelen itfaiye inşaatın girişine şişme yatak açarken, polis Rümeysa P.’yi ikna etmeye çalıştı. Rümeysa P., ikna çabalarına rağmen inmeyi kabul etmedi.

Kütahya İl Emniyet Müdürü HASAN ÇEVİK, telefonla irtibat kurduğu intihar girişimcisi kadını ikna etmeyi başardı.

Durumu öğrenen Kütahya Emniyet Müdürü Hasan Çevik, olay yerine gelerek bilgi aldı. Polis memurunun uzun süre telefonla konuşmasına rağmen ikna edemediği Rümeysa P., ile bu kez Emniyet Müdürü Çevik görüştü. Kısa süren görüşmenin ardından kendisine hukuki çerçeve dahilinde her türlü yardımda bulunacağını söyleyen Çevik, Rümeysa P.’yi ikna etti. Rümeysa P., pencereden inerek odanın kapısını polislere açtı. Polislerle birlikte odaya giren sağlık ekipleri olayın şoku ile bayılan Rümeysa P.’ye ilk müdahaleyi yaparak sedye ile binadan indirip Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar