Connect with us

ASAYİŞ

DAYAKÇI LİSELİ KIZLAR ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

WhatsApp’tan yayılan görüntüler üzerine ortaya çıkan olay ülke genelinde yankı buldu. Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, hakkında dedikodu çıkardığı iddiasıyla bir genç kızı darp ettiği öne sürülen 3 yaşı küçük liseli kız tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi. Dayakçı kız ilk ifadesinde “Bana hamileyim diye iftira attı, erkek arkadaşıma yamanmaya çalıştığımı sağda solda konuştu. Ben de dövdüm” demişti.

yenikutahya.com – HABER

Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı, Tavşanlı ilçesinden kent merkezine gelen S.A’nın (20), kendisi hakkında dedikodu yaptığı iddiasıyla S.K. ile arkadaşları S.Y. ve H.S. tarafından darp edilmesine ilişkin sosyal medyada yayımlanan görüntüler üzerine soruşturma başlattı.

Kütahya Çocuk Şubesi polisleri, Vefa Mahallesi’nde 21 Mart günü demir yolu yakınında yaşandığı öne sürülen şiddet olayıyla ilgili oldukları öğrenilen zanlılar S.K, S.Y. ve H.S’yi eş zamanlı operasyonla kaldıkları adreslerden gözaltına aldı.

Çocuk Şubesi polislerince gözaltına alınan ve yaşları 18’den küçük olan 3 liseli kız, emniyetteki işlemlerinin ardından cumhuriyet savcısına gönderildi. Savcı buradaki ifadenin ardından zanlıları nöbetçi mahkemeye sevk etti. Nöbetçi mahkeme 3 yaşı küçük dayakçı kızı, adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.

Öte yandan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler il müdürlüğü, olayın mağduru olan S.A. ile temasa geçerek gerekli çalışmayı başlattı. Konuyla ilgili olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na da bilgi notu verildiği kaydediliyor.

Olayla ilgili olarak soruşturma sürüyor.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar