Connect with us

EKONOMİ

GÖKSEL ÖZÇINAR: “TÜM ŞİRKETLERİM YURTDIŞINDA DEVLETİMİN EKONOMİK TETİKÇİSİDİR”

4-7 Nisan tarihleri arasında İstanbul TÜYAP’ta gerçekleşen Automechanica fuarında dünya devi markalar bir araya geldi. Kütahya’dan fuara katılan Özçınarlar Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Özçınar, firma standında ziyaretçileri ile yakından ilgilenirken, sektörü ile ilgili olarak hem ülke çapında, hem de dünya çapında değerlendirmelerde bulundu.

yenikutahya.com – HABER

Özçınar, şirketlerinin dünyada Türkiye’nin ekonomik tetikçisi olduğunu, bu nedenle de elde edilen başarılarda hem içte hem de dışta her türlü yıpratma mücadelesi vermelerine  rağmen:”Bizler büyük Türkiye için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Hedefimiz ülkemizde üretimi katlayarak artırmak, istihdamı artırmak, dünyanın her bir ülkesinde var olmak, dünyanın her bir yerinde ‘’Made in Turkey’’ damgalı ürünler yaymaktır.”dedi.

Tüm şirketlerinin dünyada Türkiye’nin ekonomik tetikçisi olduğunu söyleyen Özçınar: ”Mevcut konjonktürde dünyayı yönetenler petrol, petrokimya ve enerji şirketleridir. Bu şirketler yeni ülkeler yaratırlar istediklerini bölerler veya batırırlar. Bizim gibi memleket sevdalıları önce ülkem ilkesini prensip etmiş çılgın Türkler çok azdır. Bizler de taşeronlar yoluyla her türlü iftira, saldırı, haksız rekabet ve buna benzer birçok engel karşısında dimdik ayaktayız. Bilhassa Ortadoğu’da bizim gibi Türkiye sevdalısı çılgın Türkler Türkiye’yi ekonomik yönden sıkıntıya sokacak, zor duruma düşürecek tüm şer unsurlarıyla mücadelemiz, memleket aşkı ile devam edecektir.’’ dedi.

Stratejik ürünler ürettiklerini söyleyen Göksel Özçınar:”Türkiye için daha hassas stratejik ürünler üretmek için tüm altyapımızı hazırlamaktayız. Türkiye’nin en büyük petrokimya Ar-Ge laboratuvarlarımızın hazırlıklarını yapmaktayız. Türkiye’de çok kritik ürünler üreteceğiz. Biz plan yaptıkça, biz üretmeye başladıkça yurtdışında bilhassa Ortadoğu’da, piyasalara hakim olmaya başladıkça, köşe başlarını tutmaya başladıkça Türkiye damgalı ürünlerimizi raflara koymaya başladıkça içte ve dışta her türlü zorlukla zaman zaman karşılaşmaktayız.” diye konuştu.

Kütahya bölgesel olarak yeniye farklıya kolay kucak açan bir memleket değildir ancak bizim Türkiye sevdamızdan sonra Kütahya sevdamız vardır diyen Özçınar ;  Kim ne derde desin, kim yolumuza ne taş koyarsa koysun, yolumuza devam edeceğiz. Bizler büyük Türkiye için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Hedefimiz ülkemizde üretimi katlayarak artırmak, istihdamı artırmak, dünyanın her bir ülkesinde var olmak, dünyanın her bir yerinde Türkiye damgalı ürünler yaymaktır. Ülkemizle birlikte memleketim Kütahya’mızın büyümesi için geçmişte yaşadığımız her acıyı, haksızlığı bir kenara bırakarak birlik olmak, kol kola girmek, güçleri birleştirmek zamanıdır.”diyerek sözlerini tamamladı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar