Connect with us

ASAYİŞ

İKİ KOMŞUNU ÖLDÜREN ZANLI “ÖLDÜRMESEYDİM BİZ ÖLECEKTİK” DEDİ

Dün akşam saatlerinde Kütahya’da meydana gelen cinayet olayının ardından yakalanan katil zanlısı 61 yaşındaki Azmi Ö. kendisini savundu. Polise ifade veren zanlının “eğer ben onları öldürmeseydim onlar bizi öldüreceklerdi” diye konuşarak olayı anlattı. İşte detaylar…

yenikutahya.com – HABER

Kütahya merkez Lala Hüseyin Paşa Mahallesi Çinili Çeşme Sokak’ta dün akşam saatlerinde, aralarında husumet bulunan komşularından 41 yaşındaki Hatice Çetin ile 37 yaşındaki Hasan Çetin’i tüfekle vurarak öldüren, Hasret Gezgin ve İsmail Çetin’i ise yaralayan 61 yaşındaki Azmi Ö., polise verdiği ifadesi sonrası nöbetçi savcının önüne çıkarıldı.

Polisteki ifadesinin ardından savcılığa gönderilirken güvenlik önlemi için çelik yelek giydirilen Azmi Ö.’nün ilk ifadesinde “Komşumla araç parkı yüzünden sözlü olarak tartıştık. Dün evimin bodrum katında odun kırıyordum, komşularım araçlarını park etmeye çalışırken, evimin duvarına ve park halinde duran 2 aracıma çarptılar. Dışarı çıktım tartışmaya başladık. Olay kavgaya dönüşünce eşimin darp edildiğini, Hasan’ın da araçtan tüfek almaya çalıştığını gördüm. Ben de aracımın bagajından av tüfeğimi alıp rastgele ateş ettim. Eğer ben önce davranmasaydım o eşimi ve beni öldürecekti” diye konuştu.

41 yaşındaki Hatice Çetin ile 37 yaşındaki Hasan Çetin’i tüfekle vurarak öldüren, Hasret Gezgin ve İsmail Çetin’i ise yaralayan 61 yaşındaki Azmi Ö., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından “birden fazla adam öldürmek ve ateşli silahla birden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet vermek” suçu iddiasıyla tutuklanarak Kütahya E Tipi Kapalı cezaevine konuldu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar