Connect with us

EKONOMİ

METRUK EVİ OLANLARA GÜZEL HABER

Halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden kullanılamaz durumdaki metruk haldeki yapılar, gelen talepler doğrultusunda Kütahya Belediyesi Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) ekipleri, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeleri ve Kültür ve Tabiat Varlıkları Bölge Koruma Kurulu Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte yerinde tespit ediliyor.

yenikutahya.com – HABER

Metruk binalar konusunda vatandaşlardan gelen talepleri değerlendirmeye alan Kütahya Belediyesi Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB) ekipleri, yıkılacak derecede tehlikeli mail-i inhidam (yıkılmaya yüz tutmuş) durumundaki yapılardan tescilli ve tescilliye komşu taşınmazları, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeleri ve Kültür ve Tabiat Varlıkları Bölge Koruma Kurulu Müdürlüğü ile birlikte yerinde inceliyor.

İncelemeler sonucunda ekipler, Pirler Mahallesi, Karadonlu Sokak’ta bulunan yıkılacak derecede tehlikeli durumdaki tescilli yapının ve Mecidiye Mahallesi’ndeki tescilliye komşu metruk haldeki yapının da acil olarak yıkılmasına, Meydan Mahallesi, Meydan Caddesi’nde bulunan tescilli yapıların da mail-i inhidam raporlarının ve projelerinin kurula iletilmesinin kararını verdi.

İncelemelere, Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Murat Arık, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Başkanı Prof. Dr. Cengiz Işık, Kütahya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu üyeleri Mustafa Kutyar Özer, Alper Gürer, Eyüp Cendel Ersoy, Hale Zehra Sekmen, Kültür ve Tabiat Varlıkları Bölge Koruma Kurulu Müdürü Mehmet Ali Karakaya ve müdürlük yetkilileri ile  Kütahya Belediyesi Koruma, Uygulama ve Denetim Bürosu (KUDEB)’dan Mimar Süreyya Kalaycı katıldı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar