Connect with us

ASAYİŞ

FETÖ’NÜN ASKERİ MAHREM YAPILANMASI DAVASINDA BİR TUTUKLAMA KARARI ÇIKTI

Kütahya’nın da aralarında olduğu 8 ilde, FETÖ’nün “Askeri Mahrem Yapılanması”na yönelik operasyonda yakalanan 10 zanlıdan bir tanesi tutuklanarak cezaevine konuldu.

yenikutahya.com – HABER

Kütahya merkezli olarak düzenlenen ve Ankara, Denizli, Sivas, Şanlıurfa, Hatay, Nevşehir ile Erzincan illerinde yakalanan 9’u muvazzaf, biri meslekten ihraç edilen 10 askerin Kütahya Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgulamaları bitti.

Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’na ifade vermek üzere Kütahya adliyesine sevk edilen 10 şüpheliden biri olan, jandarma uzman çavuş İ.B, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak Kütahya E Tipi Kapalı Ceza ve Tevkif Evi’ne konuldu.

FETÖ’nün ordu içindeki mahrem yapılanması iddiası ile gözaltına alınan diğer 9 şüpheli de, adli kontrol şartı ve yurt dışına çıkış yasağı konularak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Kütahya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, 9 Nisan 2019 günü Kütahya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nce merkezi Kütahya olmak üzere toplam 8 ilde eş zamanlı olarak yapılan operasyon sonrasında 10 FETÖ zanlısı gözaltına alınmıştı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar