Connect with us

ASAYİŞ

SOKAKLARDAKİ HURDA ARAÇLARA YAPTIRIM UYGULANMIYOR

Kütahya’da Musalla Mezarlığı yanındaki terk edilmiş hurda bir otomobil, yolun bir bölümünü işgal ederken, ayrıca görüntü kirliliğine de neden oluyor. Tam bir ay önce yaptığımız haberde bu durumu yetkililere duyurmuştuk. Vatandaşlar, Kütahya’nın çeşitli noktalarında bu tip araçların olduğunu da ifade ediyor.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Kütahya’da hemen her sokak arasında karşılaşabileceğiniz terk edilmiş hurda araçlar, yetkililerin de ilgisizliğinden dolayı tehlike saçmaya devam ediyor. Bu konuda bir ay önce bir haber yaparak ilgililerin konuya el atması gerektiğini bildirmiştik.

Kütahya’da yaşayan vatandaşların yenikutahya.com iletişim merkezine gönderdiği şikâyet mesajlarında yer alan, hurda ve terk edilmiş araçlar tehlike saçıyor.

Kullanım ömrünü tamamlayarak mahalle aralarında boş arazilere çürümeye terk edilen araçların toplanmasını isteyen vatandaşlar, hurda araç sahiplerine de yasal işlem yapılmasını talep ettiler. Mahalle sakinleri, boş arazide çürümeye bırakılan aracın içi depo gibi kullanıldığı belirterek “Aracın ön tarafında lastikleri sökülmüş vaziyette, ağaç kütüğü üzerinde duruyor. Hurda araç kötü görüntü sergiliyor. Hurda aracın etrafında oynayan çocuklar ağaç kütüğünü oynadıklarında nasıl bir tehlike ile karşılaştıklarını tahmin bile etmek istemiyoruz” dediler.

Özellikle çocuklar açısından bu araçların, paslanmış kaportasıyla büyük tehlike arz ettiğini belirten vatandaşlar, Kütahya’nın değişik bölgelerinde bulunan kullanılmayan ve rastgele bırakılan hurda araçların belediye zabıta ekiplerince bir an önce kaldırılmasını istediler.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar