Connect with us

SPOR

KÜTAHYASPOR’DAN AÇIKLAMA “ŞAMPİYONLUK İÇİN KENETLENDİK”

Kütahyaspor yönetim kurulu tarafından”kamuoyunun dikkatine”başlıklı açıklama da:”Kütahyaspor,önümüzdeki yıl için ilk engeli aşmıştır.”denildi.
Yapılan açıklama şöyle:”Kütahyaspor Kulübü yöneticisinden teknik heyetine, sporcusundan, personeline başarı ve şampiyonluk için kenetlenmiştir. Takımımız bugün oynadığı play-out maçından alnının akıyla çıkarak, önümüzdeki yıl için ilk engeli aşmıştır. Kütahyaspor’un tek rakibi yine Kütahyaspor’dur. Fakat üzülerek görüyoruz ki Kütahyaspor, camia içindeki bazı kişiler tarafından yeniden bir yangının içine çekilmek istenmektedir. Geçmişte yapılan hatalardan ders çıkarmayan, Kütahyaspor’u el açar hale getiren eski yöneticileri bu yanlışlarından bir an önce dönmeye davet ediyoruz.

‘BİZİ YOLUMUZDAN KİMSE ALIKOYAMAYACAK’

Yürümekte olduğumuz şampiyonluk yolundan bizleri kimse alıkoyamayacaktır. Sayın Turgay Esendemir başkanlığındaki yönetimimiz üzerine düşen görevin fazlasını yapmıştır. Takım ilk yarı sonunda liderin 12 puan gerisinde 18 puanda alınmıştır. Takımı aldığımızda futbolcularına ödeme yapılmamış ve evini buradan kazandığı para ile geçindiren birçok futbolcu mağdur edilmiştir. Tesislerde yemek, doğalgaz olamadığı gibi alışveriş yapılan esnafa da ödeme yapılmaması Kütahyaspor’umuzun imajını lekeleyerek kulüp büyük bir kaosa sürüklenmiştir. Yönetimi devraldığımız gün kulüpten ayrılan çoğu oyuncuya elden geldiği kadar ödeme yapılmıştır. Kadrosunda futbolcu kalmayan ve mücadele ettiği Bölgesel Amatör Ligi maçlarına çıkamayacak hale gelen ve ceza ile karşı karşıya kalan Kütahyaspor’a yeni yönetimimiz tarafından 4 gün gibi kısa sürede takviyeler yapılmıştır. Alınan 15 futbolcunun peşinatları ödenmiştir. Geldiğimizden günden bu yana esnaf, deplasman ulaşımı, otel, futbolcu ve sağlık giderlerinin tamamı yönetim kurulu tarafından ödenmiştir ve bu harcamaların yüzde 80’i Başkanımız Sayın Turgay Esendemir tarafından karşılanmıştır. Kütahyaspor tarihinde hiçbir başkan cebinden bu miktarlarda fedakarlık ve ödeme yapmamıştır.

‘ASIRLIK ÇINARI YENİDEN
AYAĞA KALDIRDIK’

Başkanımız Sayın Turgay Esendemir, kulübü aldığında 2019-2020 sezonu için şampiyon olacağız diye hedefi koymuştur ve bütün hazırlıklar bu yönde yapılmıştır. Tarihinin en kötü zamanında aldığımız Kütahyaspor’umuzu 4 ay gibi bir sürede yeniden ayağa kaldırdık ve kimseye muhtaç etmedik. Yapılan icraatlar Mavi-Lacivertli taraftarlarımız ve kamuoyunda büyük takdir toplamış, yaşanan mali kriz Sayın Turgay Esendemir’in önderliğinde bir nebzede olsa aşılmıştır. Hedefimiz şampiyonluk ve bu yolda gereken yapılacaktır, yapılmakta da.

‘KURBAN ETTİRMEYECEĞİZ’

Buradan bir kez daha belirtmek isteriz ki, Kütahyaspor bir takım ayak oyunlarına ve siyasi lobi faaliyetlerine kurban ettirmeyeceğiz. Sayın Turgay Esendemir ve yönetimi görevinin başındadır. Kulübümüzün hasretle beklenen şampiyonluğa ulaşması için kaybedecek bir saniyesi dahi yoktur. Bizim inancımız ve yürüyüşümüzün haricinde dışarıdan yapılan kasıtlı çalışmaların hiçbir değeri yoktur. Bu yıl kuracağımız şampiyon takımımız için tüm yerel yöneticileri, siyasileri ve iş adamlarını Kütahyaspor çatısı altında toplanarak bizlere destek olmaya davet ediyoruz. Kütahyaspor’un ve Kütahyalı’nın yıllardır süren profesyonel lig hasretine sona erdirerek şampiyonluğa ulaşacağımıza inanıyoruz.
Saygılarımızla..

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar