Connect with us

EĞİTİM

KİTAP YAZARAK KANSERİ YENDİ

Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi olan Kevser Çoban, yakalandığı kanser hastalığı sonrasında geçirdiği tedavi sürecini ve yaşadıklarını ‘Papatyadan Prenses’ isimli kitabında paylaştı.
Kanseri Kitap yazarak yendiğini belirten Kütahya’nın Hisarcık ilçesinden olan Kevser Çoban’ın kitabı için Kütahya SERA AVM’de imza günü düzenlendi.
Kitabı Basan Egemen yayınları sahibi Fahretin Yüksel:”Umudunu hiç kaybetmeyerek kanseri yenen Kütahyalı Kevser Çoban’ın Papatyadan Prenses kitabı Egemen Yayınları olarak basmaktan son derece gururluyuz.
Kevser Çoban kitabının satışından elde edeceği gelir ile yine kendisi gibi kanser olan ve tedavisi devam kardeşine destek olabilmeyi çok istiyor.

Kevser Çoban aynı zamanda Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde öğrenci ve kitabının satışından elde edeceği geliri eğitimine devam edebilmek için de kullanacak.

Umudunu asla kaybetmeyen ve kitap yazarak kanseri yenen genç yazarımızın Papatyadan Prenses isimli kitabı tüm umut edenlerin mutlaka okuması gereken bir kitap.

Bizlere düşen görev Kevser Çoban’a destek olmak, kitabını almak ve daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için özellikle sosyal medyada kendisini ve kitabını tanıtarak Kütahyalı olan bu genç yazarımıza sahip çıkmak olmalı.”
İmza gününde gazetecilere açıklama yapan Kevser Çoban , kanseri kitap yazarak yendiğini söyledi.
9 Kasım 2015 tarihinde kitap yazmaya karar verdiğini söyleyen Çoban, “Benim için zorlu bir süreçti. 9 Kasım 2015’te saçlarımı kaybettiğimde çok üzüldüm. Zaten ‘Papatyadan Prenses’ için karar verdiğim gün de 9 Kasım’dır. Daha sonra ben bunu yazmalıyım ve atlatamayan ya da atlatmak isteyen kanser hastalarına bunu ulaştırmalıyız diye düşündüm” diye başladığını ve bu çaba ile kanseri tamamen yendiğini belirten Çoban, “Karaciğer kanseri teşhisi konulduğunda hemen kitap yazmaya başlamadım. Kitaba bir yıl sonra tedavi ile başladım. Zaten o bir yıl çok zorlu geçmişti benim için, biraz bekledim. Bir yıl sonra ise tedavi ile birlikte kendimi iyi hissetmek için küçük yazılar yazmaya başladım. Daha sonra da bunları bir kitap haline getirdim ve başka hastalara umut olması için. Diğer kanser hastalarına ya da diğer şifa bekleyenlere şunları söylemek isterim. Asla ümitlerinden hayallerinden vazgeçmesinler. İstedikleri her ne varsa hayal etsinler dua etsinler” diye düşündüğünü söyledi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar