Connect with us

HABERLER

RUHSEN KUMDALI’DAN, TERS ÇIKIŞ

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD)Kütahya Şube Başkanı Ruhsen Kumdalı’dan,ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık’ın”Dersim”kararına katılmadığını açıkladı.​
Atatürkçü Düşünce Derneği, Tunceli Belediye Meclisi’nin belediye tabelalarında “Dersim” ibaresinin yazılması kararının iptal edilmesi talebiyle mahkemeye başvurduklarını açıklayan ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, “Uyarı mesajımızı hukuk yoluyla vermek istedik. Tunceli adı Atatürk tarafından verilmiştir. Atatürk ile Tunceli arasına bir mesafe koymaya kimsenin hakkı yoktur. Tuncelililer, Atatürk devrimine ve Cumhuriyet’in kazanımlarına bağlıdır. Belediye başkanlığına gelir gelmez Atatürk ve şehir isimleriyle uğraşmak siyasi bir hastalıktır. Bu hastalığa da Atatürkçüler olarak duyarsız kalmayacağız”demişti.
ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık’ın çıkışına karşılık, Tunceli Belediye Meclisi’nin “Dersim” kararına Atatürkçü Düşünce Derneği Kütahya Şube Başkanı Ruhsen Kumdalı’dan destek geldi.

ADD Kütahya Şube Başkanı Ruhsen Kumdalı, açıklamasında, “Dersim bölgenin adıdır. Bölge insanı, okuma yazma oranı Türkiye’de en yüksek olan bir kitleyi ifade eder. Dersim halkı devletle barışıktır. Son yıllarda Ovacık’ta belediye başkanı olan Maçoğlu, Türkiye’de bir sembol olmuştur. Bölgesel tarımda bir seferberlik yapmıştır. Tarımsal ürünleri kendi popileritesiyle ve sağlıklı olarak Türkiye’nin belirli ticari merkezlerine ulaştırmıştır. Bunu yaparken de bir marka oluşturmuştur. Şimdi sizler neyin peşindesiniz, bunun adı Tunceli olsa ne olur Dersim olsa ne olur?” Dedi.

DEVAMINI OKU

Öne çıkanlar