Connect with us

HABERLER

KUMDALI;ADD BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ

Kütahya Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD)Şube Başkanı Ruhsen Kumdalı,istifa ettiğini açıkladı.
Kumdalı”Devletin yarattığı sanal korkularla her şeyi suç ve ceza ikilemi arasında görerek benim gibi düşünenleri karalamak isteyerek nereye varılabilir ve nereye varılmak isteniyor.”diyerek Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanlığına dilekçe göndererek istifa ettiğini bildirdi.
Ruhsen Kumdalı’nın istifa dilekçesi şöyle:”ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ GENEL BAŞKANLIĞINA- ANKARA
Yüce Atatürk, özgür düşünen nesillerden bahsetmiştir. Ben, o neslin bir bireyi olarak ve işin ve bilançonun sonuç tablosuna bakarak; ülkeme, insanıma, ekonomiye faydalı olan bir bireyi yani markalaşmış bir insanı F.Mehmet Maçoğlu’ nu taktir ettiğim için, onun örnek belediyeciliğiyle topluma bir fenomen olduğunu, dürüst ve de yaratıcı bir lider olduğunu anlattığım için, bu gelişmelere de saygı duyduğum için eleştiriliyorum ve suçlamalarla dolu agresif ve demogoji üzerine kurgulu ifadelerden maalesef ve maalesef buradan Atatürkçü Düşünceye bir ihanet sonucu çıkaranlara ve beni bu kalıba sokmaya çalışanlara denecek söz bile yok. Bizlerin Çağdaşlığa, laikliğe ve Atatürk ilkelerine en yakın insanlarla savaşmamız nasıl bir ruh halidir.
Evet ben, yazdığım yazımın arkasındayım. Yazdığım yazıda bir bölücülük, bir aykırılık yoktur. Devletin yarattığı sanal korkularla her şeyi suç ve ceza ikilemi arasında görerek benim gibi düşünenleri karalamak isteyerek nereye varılabilir ve nereye varılmak isteniyor.
Korkmamak gerek açıklıktan, korkmamak gerek şeffaflıktan. Bu gün bizlerin uğraşacağı yer ve kitle Cumhuriyeti yıkan anti laik bir zihniyetten saray uşağı olan oportünist ve hampalarının attığı oltaya düşen balıklar olmaktan çıkmalıyız. Atatürkçülükte teslimiyetçilik, korkaklık ve çağın dışında kalmak yoktur.
Ben, kendimi ve yaptığım görevi asla anlatmam. Çünkü geldiğim günden bu yana ADD’ nin Kütahya’ daki konumu tüm kamuoyunun takdirleri içinde yürüyor. Benim bu çıkışım OdaTV’ de dahi olumlu not alıp sayfalara düştü ise aksini düşünenler daha şimdiden kaybetmişler demektir.
Bu gerginliği devam ettirmemek için üzülerek Şube Başkanlığından istifa ediyorum.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar