Connect with us

ASAYİŞ

ŞEHİDİMİZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen onbaşı 22 yaşındaki Ali Yılmaz, Kütahya’nın Simav ilçesinde kalabalık vatandaş topluluğunun katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.
Uzman Çavuş Ali Yılmaz, vatani görevini yaptıktan sonra 2 yıl önce orduya katılarak onbaşı olarak göreve başlamıştı.
Cenaze , Iğdır’dan Kütahya Zafer Havalimanı’na getirildi.
Ardından karşılama töreni ile cenaze aracına konularak karayolu ile Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi’ne getirilerek, tören saatine kadar bekletildi.
Türk bayrağına sarılı cenaze Kekliktepe Mahallesi Koyuncuoğlu Camisi’ne getirildi.Dede Ali Yılmaz,Baba Yener Yılmaz,anne Gülcan Yılmaz ve kardeş Ünzile Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu yakınları, cami bahçesinde taziyeleri kabul etti. Bu sırada oğlunun tabutunun başına gelerek sarılan anne Gülcan Yılmaz’ın, “Seni bekliyorduk cenazen geldi. Ramazan ayında doğdun. Ramazan ayında seni toprağa veriyoruz.Bayramda buluşacaktık ama böyle buluştuk.” sözleri yürekleri dağladı. Kütahya Valisi Ömer Toraman, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, Kütahya milletvekilleri Ahmet Erbaş, İshak Gazel,Fazıl Kasap, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim ve Simav Belediye Başkanı Adil Biçer ile birlikte çok sayıda vatandaş cenaze namazına katıldı. Öğlen kılınan namaz sonrası şehidin naaşı, Mamak Köyü Mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar