Connect with us

EĞİTİM

BABA-OĞUL BİRLİKTE MEZUN OLDULAR

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin 2019 yılı mezuniyetinde bir ilk gerçekleşti.
Baba ile oğlu aynı okuldan aynı dönemde mezun oldular.

Örgün eğitimde okuyan Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümü öğrencisi Oğuzhan YILMAZ ile Mesleki Açık Öğretim Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi bölümünde öğrenim gören baba Hasan Hüseyin YILMAZ okulu aynı dönemde bitirdiler.

Uzun yıllar Kütahya sanayi sitesinde oto tamirciliği yapan, 2016 yılında lise mezunu olabilmek için KÜTSO Mesleki Açık Lise’ye kaydolan Hasan Hüseyin usta, liseyi bitirmenin ve mezun olmanın gururunu, sevincini ve heyecanını yaşadığını söyledi. Kendilerine bu imkânı sağlayan başta İl Millî Eğitim Müdürü olmak üzere tüm eğitim çalışanlarına teşekkür etti.

Mezuniyet töreninde öğretmen, öğrenci ve misafirlere hitap eden İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, meslek liselerinin ülke kalkınmasında hayati öneme sahip olduğunu, bu sebeple Bakanlığımızın meslek liselerine daha fazla önem verdiğini, meslek lisesinden yeni mezun olan gençlerin kendileri ile övünmeleri gerektiğini söyledi. Proje okulu olan Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bu yıl yaşanan çifte mezuniyetin kendilerini sevindirdiğini ve gururlandırdığını, bu gibi güzel örneklerin, lise mezunu olmak isteyenleri cesaretlendirmesi gerektiğini belirtti. Bizim “Amacımız öğrencilere örnek olmak. Eğitim beşikten başlar mezara kadar devam ettiğini, Hasan Hüseyin YILMAZ Mesleki Açık Öğretim Lisesini bitirerek okumanın yaşının olmadığını gösterdi. Az rastlanan bir durumun olması mutluluk verici, bu durum inşallah öğrencilerimize örnek olur.

Mezun olan baba-oğul öğrencilere hediye ve hatıra plaketi veren İl Millî Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, eğitimde rol alan öğretmen ve velilere teşekkür etti.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar