Connect with us

EĞİTİM

DPÜ REKTÖRÜ ATAMASI BEKLENİYOR

Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Remzi Gören’in görev süresinin dolduğu ve yeni rektör atamasının yapıldığı,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzalamasının beklendiği öğrenildi.
Cumhurbaşkanlığı kararnamesi şimdiye kadar 6 devlet üniversitesine yeni rektörler atandı. Rektör atanan üniversiteler arasında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi henüz yer almadı ve kimin rektör olarak atanacağı merak konusu oldu.
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Sedat Murat, Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Eyüp Ertuğrul Karsak ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat,  atanırken,Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile birlikte İstanbul Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi ve Munzur Üniversitesi Rektörlüklerine henüz atamalar yapılmadı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar