Connect with us

EKONOMİ

UŞAK MİLLETVEKİLİ GÜNEŞ,KÜTAHYA’NIN 5 İLÇESİNİ UŞAK’A İSTEDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurul’unda gündem dışı söz alan AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş Kütahya’nın 5 ilçesinin Uşak’a bağlanması için teklifte bulundu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurul’unda gündem dışı söz alan Güneş:“Uşak ilimize bağlı olmayıp komşu olan ilçelere bakıldığında bunlar, Kütahya’ya bağlı Simav, Pazarlar, Şaphane, Gediz, Dumlupınar; Afyonkarahisar’a bağlı Hocalar;Manisa’nın Selendi ,Denizli’ye bağlı Çivril’den oluşmaktadır. Bugün Uşak ilimizde 9.400 Gedizli, 2.700 Pazarlarlı, 2 bin Simavlı, 917 Dumlupınarlı , 4.116 Selendili, 1.800 Kulalı, 1.539 Çivrilli, 1.458 Hocalarlı kardeşimiz yaşamaktadır. Bu saydığımız ilçelere bağlı oldukları illere, uzaklıklarına ve Uşak iline olan uzaklıklarına Uşak Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışmaktadır.

Diğer taraftan, Simav ilçemiz Kütahya ilimize 141 kilometre iken Uşak ilimize 88 kilometre, Manisa’ya bağlı olan Kula ilçemiz Manisa’ya 119 kilometre iken Uşak ilimize 70 kilometre, Selendi ilçesi Manisa’ya 155 kilometre iken Uşak ilimize 72 kilometre, Çivril ilçesinin Denizli’ye uzaklığı 96 kilometre iken Uşak iline sadece 59 kilometre uzaklıktadır.

Uşak ilimize daha yakın olan bu ilçelerde oturan bazı vatandaşlarımızın, bu ilçelerin Uşak iline bağlanması yönünde zaman zaman talepleri olmaktadır. Bu talepler az bir kısmın talebi midir, yoksa genelin talebi midir, bilemiyoruz; bunun için kanuni düzenleme gerektiğini biliyoruz.Komşu illerimizin milletvekilleri haklı olarak bunu istemeyecektir. Bu ilçelerde yaşayan vatandaşlarımızın bizatihi kararı daha önemlidir. “

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar