Connect with us

EĞİTİM

İLK DOKTORLAR MEZUN OLDU

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri mezuniyet töreni yapıldı.

Mezuniyet törenine Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Adalet Komisyonu Başkanı Celal Yücel, KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu ve diğer protokol üyeleri katıldılar.

“SİZLERİ BİRER KÜTAHYA ELÇİSİ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Tıp Fakültesi mezuniyet töreninde konuşma yapan Sağlık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, ‘’Bu mezuniyetin farklı bir anlamı var. Sağlık Üniversitesi olarak mezun verdiğimiz ilk Tıp Fakültesi öğrencilerisiniz. Öğrenci demeyelim artık. Doktorlarımızsınız. Biz sizleri buradan belki mezun ediyor olabiliriz. Ama biz sizi Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin ayrılmaz bir bireyi olarak görüyoruz. Hayat boyu nerede görev yaparsanız yapın, arkanızda üniversite olarak, tüm hocalarıyla, tüm kadrolarıyla bizler olacağız. Ne zaman bir yardıma ihtiyacınız olduğunda, burada bizlerin olduğunu da hiç unutmayın. Sizleri birer Kütahya elçisi olarak da görüyoruz. Gittiğiniz yerlerde, Kütahya’mızı tanıtmanız en büyük arzumuzdur. Bütün öğrencilerimizin, doktorlarımızın yollarının açık olmasını diliyorum. Güzel ve huzurlu günler görmenizi temenni ediyorum. Hayırlı ve kutlu olsun.’’ diye konuştu.

“HASTALARIN TEDAVİSİ SAYGIYLA BAŞLIYOR, SEVGİYLE TAMAMLANIYOR”

KSBÜ Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Cem Algın ise, ‘’Öğrencilerimiz zorlu geçen 6 yıl sonunda kendine güvenen birer hekim olarak mezun oluyorlar. Yaşamlarındaki önemli bir aşamayı tamamlıyorlar. Onları bütün kalbimizle kutluyoruz. Hastalarınıza, size her zaman öğrettiğimiz gibi sevgi ve nezaketle ilgilenin. Gülümsemenin gücünü kullanın. Hastaların tedavisi saygıyla başlıyor, sevgiyle tamamlanıyor. Genç hekim arkadaşlarım. Sizleri bu zorlu süreci başarıyla tamamladığınız için yürekten kutluyorum.’’ ifadelerini kullandı.

Törende konuşma yapan Kütahya Valisi Dr. Toraman ve Bld. Başkanı Prof. Dr. Işık, mezun öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek, doktorluk mesleğinin ne kadar önemli olduğundan bahsettiler.

Protokol konuşmalarının ardından hipokrat andına geçildi. Hipokrat andı Sağlık Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Cem Algın önderliğinde okunarak, mezun olan öğrenciler tarafından tekrarlandı. Andın ardından Tıp Fakültesi dönem birincisi Dr. Miyase Orhan, konuşmasını yaparak, mezuniyet kütüğüne ismini çaktı. Öğrencilere diplomalarını protokol ve öğretim üyeleri verdi. Törenin sonunda kep atma töreni gerçekleşti.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar