Connect with us

EĞİTİM

KÜTAHYA ULUCAMİ, ÇOCUKLARLA DAHA GÜZEL GÖRÜNÜYOR

Kütahya’daki Ulucami’de yaz kur’an kursları devam ediyor. Cami Baş İmam Hatibi Süleyman Altıntaş ve müezzin Beyti Haylaz toplam 50 çocuğa eğitim veriyor.

Kütahya’da tüm camilerde ve Kur’an kurslarında yaz Kur’an kursları başladı. İl genelindeki camilere gelen öğrenciler, cami görevlilerince kayıtları yapılarak eğitimlerine başlandı.

Ulucami Müezzini Beyti Haylaz, kız öğrencilere Kur’an eğitimi verirken görülüyor.

Kütahya Ulucami Baş İmam Hatibi Süleyman Altıntaş, çocukların camileri güzellikleri ve masumiyetleri ile süslediklerini söylüyor. Çocukları çikolata ve gofretle ödüllendiren görevliler, camiye gelenler tarafından da takdirle karşılanıyor.

Kızlardan oluşan ve çeşitli yaşlardaki öğrenciler Kur’an eğitimi alırken görülüyor.

Kütahya Ulucami’de farklı yaşlardan toplam 50 çocuk 17 Haziran’dan bu tarafa Kur’an, Dini Bilgiler (ibadet, itikat, Hz.Peygamber’in hayatı ve ahlâk) eğitimi alıyor. Toplam 8 hafta sürecek olan eğitimler hafta içi her gün namaz vakitleri dışında devam ediyor. Öğrenciler ile sosyal ve kültürel faaliyetler de yapılıyor. Okul öncesi eğitim yaşından lise öğrencisi seviyesine kadar öğrenciler, ders aralarında da caminin içinde yada bahçesinde oyun oynuyorlar.

Camide Kur’an eğitimi alan Bilâl isimli çocuk, aldığı gofret ödülü ile görülüyor.
Kütahya Ulucami: Kütahya’da bulunan tek padişah camidir.
Vakfa Sultan Bayezid Yıldırım Han Camii Şerifi olarak kayıtlıdır. Açılış tarihi 1410 yılıdır.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar