Connect with us

HABERLER

KÜTAHYALI JUDOCU HİLAL ÖZTÜRK AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Türkiye Judo Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, başkent Varşova’da düzenlenen ve 39 ülkeden 434 sporcunun katıldığı şampiyonada, kadınlar +80 KG’de Kütahyalı Hilâl Öztürk 3. oldu.

Kütahya’nın Simav ilçesinden, Judo Milli Takımın başarılı sporcusu Hilal Öztürk, Polonya’da düzenlenen Ümitler Avrupa Judo Şampiyonasında +80 kilogramda Avrupa 3’üncüsü olarak bronz madalya kazandı.

Türkiye Judo Ümit Milli Takımı Sporcusu Hilâl Öztürk.

Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen 39 ülkeden 431 sporcunun katıldığı Ümitler Avrupa Judo Şampiyonasında mücadele eden Hilal Öztürk, +80 kilogramda bronz madalya kazandı. Madalya yolunda ilk turu maç yapmadan geçen Hilal Öztürk, ikinci turda Yunan rakibini ipponla (judo da rakip yere hızlı ve sırt üstü gelecek şekilde düşürüldüğünde veya rakip 4 kez shido cezası aldığında) yendi.

Genç sporcumuz Hilâl Öztürk Varşova’da Türk Bayrığını dalgalandırdı.

Çeyrek final müsabakasında Fransız rakibine yenilen Hilal Öztürk, repesaj (eğer turnuva eleme usulü ise kaybeden sporcuya ikinci bir şans vermek adına geliştirilen uygulama.) maçlarına kaldı. Bu turlarda önce Güney Kıbrıslı, daha sonra Macar rakiplerini yenen Hilal Öztürk, bronz madalya maçında Rus Aleksandra Zagirova ile eşleşti. Rakibine (3 shido) ippon üstünlüğü kuran Hilal Öztürk, Avrupa üçüncüsü oldu.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar