Connect with us

ASAYİŞ

THY’NİN KÜTAHYA-İSTANBUL UÇAĞI ARIZA YAPINCA DEVREYE OTOBÜS GİRDİ

Kütahya Zafer Havalimanında yaşanan olayı milli sporcu Nasuh Mahruki duyurdu.

Türk Hava Yolları’nın bu sabah yapılması planlanan Kütahya-İstanbul seferinin yaşanan teknik arıza nedeniyle iptal edildiği öğrenildi.

Uçakta bulunan milli sporcu Nasuh Mahruki’nin verdiği bilgilere göre, bu sabah Airbus A320 tipi uçakla yapılması planlanan TK2055 sefer sayılı uçuş için yolcuların uçağa alındığı ancak anons cihazı arızası nedeniyle önce 1,5 saat kadar uçakta bekletilip sonrasında ise tekrardan terminale alındığı belirtildi.

Daha sonrasında ise seferin iptal edildiği ve yolcuların İstanbul’a otobüsle gönderileceğinin öğrenilmesi yolcular tarafından tepki topladı.

Mahruki yaşanan olaya tepkisini, “THY’nin 06.20 Kütahya İstanbul uçağını görüyorsunuz. Daha 5 saat yolumuz var. THY ile 15 saatte İstanbul. Büyük hizmet yani…” şeklinde ifade etti.

Milli sporcu Nasuh Mahruki’nin attığı Twitter mesajı ile konu ortaya çıktı.

39 yolcu İstanbul’a otobüsle gönderildi.

AirTürkHaber’in verdiği bilgilere göre, yolcu alımından sonra uçakta teknik arıza (interphone arızası) meydana geldiği ve teknisyen talep edildiği öğrenildi.

Arızanın vakit alacağı anlaşılınca yolcular salona alınırken, arıza giderilemeyince sefer iptal edildi.

89 yolcudan 39’u İstanbul’a otobüsle gönderilirken, 50 yolcunun ise yarın yapılacak olan Kütahya-İstanbul seferine aktarıldığı öğrenildi.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar