Connect with us

EĞİTİM

KÜTAHYA CEZAEVİNDEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK BİR ÇALIŞMA – 76 HÜKÜMLÜ VE TUTUKLUYA MESLEKİ EĞİTİM SERTİFİKASI VERİLDİ

Kütahya E Tipi Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, yaptığı örnek çalışma ile gündemde…

Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında hükümlü ve tutuklulara meslek edindirmek ve mesleklerini belgelendirmek amacıyla, Kütahya E Tipi Açık ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumu tarafından yürütülen kalfalık belgesi edindirme programı tamamlandı.

Programı başarıyla tamamlayan 76 kişiye kalfalık sertifikaları verildi. Tutuklu ve hükümlülerin meslek sahibi olması, sahip oldukları meslek ve sanatı koruyup geliştirmesi, meslek sahibi olmayan hükümlü ve tutukluların meslek ve sanat öğrenmelerini sağlamak amacıyla Ceza İnfaz Kurumları bünyesinde bulunan iş yurtlarında meslek öğrenen tutuklu ve hükümlülerin, mesleklerini devam ettirmeleri amacıyla Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında hükümlü/tutuklulara meslek edindirmek ve mesleklerini belgelendirmek amacıyla Kütahya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından yürütülen kalfalık belgesi edindirme programı tamamlandı.

Programın sonunda düzenlenen kalfalık belge takdim töreninde 76 kişi kalfalık belgesini aldı. Kütahya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Türkiye’deki Cezaevlerinde şuana kadar tek seferde 76 kişiye kalfalık sertifikasını kazandıran kurum olarak bir ilki gerçekleştirdi.

Törene Kütahya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Cumhuriyet Savcısı Semih HAMEDİ, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, Kütahya E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Cezaevi Müdürü Kasım DEMİRALP, Kütahya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zeki ATİK, Kütahya Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kadir OVACIK ve Kurum Personeli ve hükümlü ve tutuklular katıldı.

Törende konuşma yapan Kütahya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan sorumlu Cumhuriyet Savcısı Semih Hamedi “Ceza adalet sisteminin amacı hükümlülerin topluma kazandırılmasıdır. Kurumumuz bu amaçla hükümlülere her şeyden önce çalışma disiplini kazandırmakta, iletişim becerilerini geliştirmekte, yeni bir meslek öğretmekte veya var olan mesleğin geliştirilmesini sağlamakta, özgüvenini güçlendirmektedir. Kurumumuzda hükümlülerin yeni bir meslek öğrenmelerine veya var olan mesleğin geliştirilmesine yönelik faaliyetlerimizi devam etmektedir. Bu nedenle hükümlü ve tutuklularımıza Kütahya Cezaevinde de ilk olan kalfalık belgelerinin alınmasının sağlanılmasına vesile olmanın mutluluğunu yaşamaktayız. Verilen kalfalık belgelerinin tüm hükümlü ve tutuklulara hayırlı olmasını diliyor ve tahliyeleri sonrasında bir işe sahip olmalarına imkan tanınmasını ümit ediyoruz’ dedi.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar