Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

BURSA BELEDİYE BAŞKANI DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİNDE OKUMUŞ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, diğer bayramlar gibi 30 Ağustos Zafer Bayramı için de ücretsiz toplu taşıma getirilmesi talebini “30 Ağustos halkın tamamını ilgilendiren bir bayram değil” diyerek geri çevirdiği şeklinde ifadeleri olduğu iddiası ile tüm Türkiye’de ve kurtuluşun merkezi olan Kütahya’mızda büyük tepkilere neden oldu.
Alinur Aktaş’ın üstelik Yüksek lisansını Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi alanında yapması beni daha çok üzdü ve sinirlendirdi.
Bu konuda yaptığı açıklama da kendisini temizlemeye çalışması bence yetersiz. Öncelikle tüm ülkeden ve Kütahya’dan özür dilemesi gerekmektedir.
Aktaş’ın gelen tepkiler üzerine yaptığı açıklama şöyle: “Gerek Ramazan ve Kurban bayramlarında aileler arasında yapılan yoğun ziyaretler gerekse öğrenci, öğretmen ve velilerin yoğun katılımının sözkonusu olduğu 23 Nisan, 19 Mayıs ve 29 Ekim gibi milli bayramlarda da toplu ulaşım ya ücretsiz ya da indirimli yapılıyor. Ancak, 30 Ağustos yaz tatili dönemine geliyor ve uygulama da ağırlıklı olarak protokol mensupları ve dar kapsamlı katılım şeklinde gerçekleşiyor. Dolayısıyla ulaşımın ücretsiz olmasına yönelik bir ihtiyaç var mı yok mu, değerlendirilip öyle karar verilmesi daha uygun. 30 Ağustos Zafer Bayramı bu anlamda halkın katılımı açısından diğer bayramlara göre farklılık arz ediyor. anlamında söylediğim sözler çarpıtılarak, ’30 Ağustos halkı ilgilendirmiyor’ şeklinde paylaşılmaktadır.”demiş.
Yani, bunun değerlendirme yapılması fikri bile ne kadar yanlış…
Olmadı be Alinur Aktaş...
DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar