Connect with us

DİĞER

FETÖ’YE YÖNELİK OPERASYONDA 33 KİŞİ GÖZALTINDA

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) kripto yapılanmasına yönelik Kütahya dahil 23 ilde yapılan operasyonda  33 kişi gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ’nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturmaları devam ediyor. Bu kapsamda FETÖ’nün TSK yapılanması içerisinde faaliyet gösterdikleri ve “mahrem imamlar” tarafından ankesör ya da büfe telefonlarından arandıkları belirlenen 35’i muvazzaf 47 şüpheli hakkında yakalama kararı verildi.
Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince İzmir merkezli, Kütahya,Afyonkarahisar,Balıkesir, Bilecik, Eskişehir,Manisa,Isparta, Kocaeli ,İstanbul, Ankara, Amasya, Antalya,  Gümüşhane, Kahramanmaraş, Konya,  Malatya, Mersin, Niğde, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ ve Zonguldak’ta belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 33 şüpheli gözaltına alındı.

 Gözaltı kararı verilenler arasında aktif görevli 1 yarbay, 30 astsubay, 2 üsteğmen, 2 uzman çavuş ile 5 ihraç astsubay, 4 emekli astsubay, 1 istifa eden astsubay, 1 sözleşme feshi üsteğmen ile 1 sözleşme feshi teğmen de yer alıyor.

49 kişi halen aranmakta olduğu bildirildi.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne çıkanlar