Connect with us

DİĞER

KÜTAHYALI SPORCU OĞUZ TÜRKER DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Uluslararası Paralimpik Komite tarafından İsviçre’nin Notvil kentinde düzenlenen Para Atletizm Gençler U20 Dünya Şampiyonası’nda Kütahya’lı Oğuz Türker  T20 kategorisinde 1500 metrede 4,16 derecesi ile Dünya şampiyonu oldu.
Dünya şampiyonu olan Kütahya’lı özel sporcu Oğuz Türker, “Dünya Şampiyonası’na çok iyi hazırlandık, bana emek veren antrenörüm İdris Güleç’e, federasyon başkanım Birol Aydın’a, Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na çok teşekkür ediyorum.”dedi.
Antrenörü İdris Güleç yaptığı açıklamada :”01-04 Ağustos 2019 tarihlerinde İsvicre/Nortwill kentinde yapılan IPC Gençler Atletizm Dünya Şampiyonasında Kütahyamızın Milli Gururu Sporcum Oğuz Türker 1500m de DÜNYA ŞAMPİYONU Olmuştur. Almış olduğu bu dereceyle özel Sporcular erkekler kategorisinde 1500m de ülkemize bir ilki yaşatarak Altın Madalya Alan ilk Erkek Sporcu ünvanını almıştır.
Her Başarının bir hikayesi vardır derler ya, İşte bu başarının öyle bir hikayesi varki! Yazmaya kalksam Sayfalar yetmez diyeceğim cinsten bir hikaye. Çünkü bu hikaye; Özel mi Özel OĞUZ TÜRKER’in Hikayesi… 
Ve Bu hikayede Desteklerinden dolayı Teşekkür edilecek birbirinden değerli yüreği güzel o kadar insan varki (onlar kendini biliyor) hepsine şahsım ve Sporcum adına Teşekkür ederim. Kütahya Milletvekillerimize ve Kütahya Gençlik Spor İl Müdürümüz sayın Feyzullah Gayret ‘e Belediye Başkanımız sayın Prof.Dr. Alim Işık’a Teşekkür ederim.”dedi

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar