Connect with us

DİĞER

KÜTAHYA, ZAFERİ BÜYÜK COŞKUYLA KUTLAYACAK

30.AĞUSTOS ZAFER Bayramı Kütahya’da 5 gün boyunca birçok etkinliklerle kutlanacak.

Resmi ve özel kuruluşların çeşitli etkinlikleri 26.Ağustos’da başlayarak,30 Ağustos gününe kadar başlayacak olan kutlama etkilikleri, 27 Ağustos saat 10:30 da Sera Kütahya AVM’de ve Dulupınar meydan savaşının yapıldığı topraklarda  “Atatürk, Milli Mücadele ve Kütahya” Konulu ikiz Fotoğraf Sergisi, 28 Ağustos’ta valilik binası önünde saat 17:00’da vatandaşlara yönelik . Ardından saat 20:00’da Sera Kütahya AVM’de Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı Bandosu tarafından Halk Konseri verilecek. Müzik şöleni, akşam 20:00’da Yüylük Yolu Kamp Alanında TRT sanatçılarının canlı konserleri olacak.

ZAFER GÜNÜ YÜRÜYÜŞLE BAŞLAYACAK

Zaferin yaşandığı 30 Ağustos günü, saat 07:00’da yapılacak Zafertepeçalköy Köy Meydanı’nda yapılacak yürüyüşle başlayacak. Tören, Saat 09:00’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla devam edecek. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman,  Kütahya Garnizon Komutanı Necati Gündüz ve Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın katılacağı Zafertepe töreninde ise saat 17:15’te Solo Türk Gösterileri, saat 17:45’te Türk Yıldızlarının gösterisi , Saat 22:00’de ise Kütahya Belediyesi önünden yapılacak Fener Alayı yapılacak.

Ayrıca,“ATATÜRK VE DUMLUPINAR ZAFER (MİLLİ)YÜRÜYÜŞÜ,”30 Ağustos, Saat: 07:00-12:00/Yüzbaşı Şekip Efendi Şehitliği’nden Dumlupınar Şehitliği’ne yapılacak.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar