Connect with us

DİĞER

“ATATÜRK,MİLLİ MÜCADELE VE KÜTAHYA”SERGİSİ

30 Ağustos Zafer Haftası 97. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Atatürk, Milli Mücadele ve Kütahya” konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Büyük Taarruz ile Cumhuriyet’in kurulmasının ardından Kütahya’yı ziyaretlerinden fotoğrafların görücüye çıktığı sergi hakkında İl Kültür ve Turizm Müdür Zülkarni Yeldemez, Vali Toraman’a bilgiler verdi.
 “ZAFERİ LAYIKIYLA KUTLAMA GAYRETİNDEYİZ”
Kurtuluşa ev sahipliği yapan Kütahya’da Zafer Haftası etkinliklerinin 26 Ağustos’ta başladığını belirten Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, “Ağustos Ayı Türk tarihi açısından çok önemli zaferlerin elde edildiği önemli bir ay. 26 ağustos tarihi itibarıyla Zafer Haftası kutlamalarına başlamış bulunuyoruz. 26 Ağustos’ta başlayan etkinliklerimiz 30 Ağustos’a kadar sürecek. Kütahya’da Zafer Haftası’nı layıkıyla kutlamaya gayret gösteriyoruz” diye konuştu.  
Etkinliklerin zenginleşerek devam edeceğini ifade eden Vali Toraman, “Etkinliklerin nihai amacı kazanılan büyük zaferi hatırlamak ve bunu gelecek nesillere aktarmak. İnşallah Kütahya’da bu etkinlikler daha da zenginleşerek devam edecek” dedi.

Vali Dr. Ömer Toraman, Vali Yardımcıları Mustafa Güney, Halil İbrahim Ertekin, Arif Yalçın, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, STK Temsilcileri ile bazı daire müdürleri sergiyi gezdiler.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar