Connect with us

DİĞER

ADLİ YIL AÇILIŞ TÖRENLERİ YAPILDI

Kütahya Adliyesi önünde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

2019-2020 Yeni Adli Yılının Açılış konuşmasını, Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren AKBEY yaptı.

Akbey, “Yargı bağımsızlığı ve yargı tarafsızlığı ilkesi çerçevesinde milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Önemli soruşturma dosyalarımızın çoğu sonuçlandı ama bekleyen dosyalarımız da var. İnşallah bu yıl içerisinde de onları sonuçlandırıp hakkın ve hukukun gerçekleşmesine hizmet etmeye çalışacağız” dedi.

Daha sonra konuşan Baro Başkanı Ahmet Atam ise “2019-2020 yılının yeni adli yıl açılış programındayız. Bu sene biz yine her yıl tekrar ettiğimiz gibi herkesin adaletten eşit olarak faydalanabildiği, kolay ulaşabildiği bir yıl olmasını temenni ediyoruz. Yargı reformu strateji paketi bizi oldukça heveslendirdi. Son yıllarda avukatlar ve hukukçular için, özellikle avukat meslektaşlarımız için çok iyi yönde gelişmeler olacağını düşünüyoruz. Bunların bir an evvel hayata geçirilmesi yönünde de çalışmalar yapmamız gerekiyor” dedi.

2019-2020 yeni adli yılının açılış törenine; Kütahya Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Cumhuriyet Başsavcısı Evren AKBEY, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Celal YÜCEL, İdare Mahkemesi Başkanı Ertuğrul TURAN, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural KAVUNCU, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım UYSAL, Kütahya Baro Başkanı Av. Ahmet ATAM, daire müdürleri, avukatlar ve stajyer avukatlar ile davetlilerin katıldığı tören, adliye içerisindeki resepsiyonun ardından sona erdi.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar