Connect with us

DİĞER

SAVAŞÇI DİZİSİ İÇİN DPÜ’DE ÇEKİMLER YAPILIYOR

DPÜ Savaşçı Dizisine Ev Sahipliği Yaptı

Televizyon ekranlarında dört sezondur sevilerek izlenen Savaşçı dizisinin bazı sahnelerinin çekimi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.

DPÜ Evliya Çelebi Yerleşkesi’ndeki Rektörlük binası önünde yapılan çekimlerde, dizinin başrollerinden olan ve General Ahmet Kutalmış karakterini canlandıran Serhat Nalbantoğlu da çekimlerde rol aldı.

Çekimlerden önce seti ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, dizinin yönetmeni Şafak Bal ve oyuncu Serhat Nalbantoğlu ile kısa bir sohbet etti ve başarılar diledi.

REKTÖRLÜK BİNASI GENELKURMAY BAŞKANLIĞI OLARAK KULLANILACAK

Çekimler hakkında konuşan dizinin mekân sorumlusu Mustafa Güneş, dizide Genelkurmay Başkanlığı olarak, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlük Binasının kullanılacağını söyledi.

Dizinin sahnelerinin büyük kısmının Eskişehir’de çekildiğini ifade eden Mustafa Güneş, “İşlediğimiz konuya uygun mekânlar bulmak için zaman zaman Kütahya’ya da geliyoruz. Geçtiğimiz günlerde Dumlupınar Şehitliği’nde de çekimler yaptık. Çalışmalarımız iyi gidiyor. Bu çalışma ortamında hem oyuncular hem de çalışanlarımız işlerinde oldukça profesyoneller. Çok iyi bir uyum yakaladık” şeklinde konuştu.

Güneş, senaryoda mekânsal olarak bir devamlılık olması durumunda yeniden Kütahya Dumlupınar Üniversitesini tercih edeceklerini de sözlerine ekledi.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar