Connect with us

DİĞER

“KÜTAHYA’YI TANIMADAN MEZUN OLUNMAYACAK”

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi(KSBÜ) Rektörü Prof.Dr.Vural Kavuncu,”Sosyokültürel Etkinlikler” dersi ile kenti tanıtmayı hedeflediklerini belirterek “Kütahya’yı tanımadan mezun olunmayacak”dedi..
KSBÜ Rektörü Prof.Dr.KavuncuÖğrencilere:”Kütahya’nın tarihi, Kültürel,Sanat, Termal, Dumlupınar Zafertepe Şehitliklerini mutlaka tanıyalım”dedi.

KSBÜ Rektörü Prof. Dr.Kavuncu, öğrencilerle  yaptığı toplantıda, Kütahya’nın geçmişten bugüne birçok medeniyete ev sahipliği yapan bir kent olduğunu söyledi.

Kütahya’nın tanıtılması amacıyla “Sosyokültürel Etkinlikler” dersinin müfredata konulduğunu belirten

Kavuncu:”Üniversitemizde sadece meslek öğrenmeyeceksiniz, erdemli, duyarlı ve vatansever yetişeceksiniz. Bu ülkeyi biz kolay bulmadık. Atalarımız biz huzurlu yaşayalım diye büyük savaşlar vermişler. Kütahya kuruluşun ve kurtuluşun şehri. Çok değerli bir bölgede eğitim göreceksiniz. Sosyokültürel Etkinlikler dersiyle Kütahya’nın bazı özellikli yerlerini gezip keşfedeceksiniz. Domaniç’teki Hayme Ana’mız, Dumlupınar Şehitliği, Simav Eynal Kaplıcaları, Gediz Murat Dağı ve Çavdarhisar Aizanoi Antik Kenti olmak üzere bizim sağlayacağımız ulaşım imkanları ile oralara gidebileceksiniz.”

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar