Connect with us

HABERLER

İZMİR’DE KÜTAHYA TANITILACAK

Kütahya Çiniciler, Fotoğrafçılar ve El Sanatları Odası tarafından organize edilen Çini festivalinde Çiniciliğin yanısıra seramik, porselen, tezhip sanatı, gümüş işlemeciliği, gastronomi ve termal kaplıcaları gibi Kütahya’nın bütün renklerinin yer alacağı açıklandı.

7-10 Kasım tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen Çini Festivali ile ilgili açıklamalarda bulunan Kütahya Çiniciler, Fotoğrafçılar ve El Sanatları Odası Başkanı Sadık Erilbaylı, “2017 yılında Unesco ‘Zanaat ve Halk Sanatları’ alanında ‘Yaratıcı Şehir’ ünvanı alan Kütahya, İzmir de sanatseverlerle buluşacak. Kütahya kültürünün tanıtılacağı festivalde ziyaretçilerimiz sabırla işlenen çini sanatını da deneyimleme imkanı bulacak. Festivalde aynı zamanda seramiği, porseleni, tezhip sanatı, gümüş işlemeciliği, gastronomisi, termali gibi Kütahya’nın bütün renkleri yer alacak. Yapacağımız sergilerle Kütahya’nın Kültürünü anlatırken bir yandan da sosyal sorumluluk gereği Kadına şiddete hayır vurgusu yapacağız. Festivalimizin son günü ölümünün 81. Yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk’ü, Atatürk sergisi ile anacağız.7-10 Kasım tarihlerinde yapılacak olan Çini Festivaline tüm İzmir halkını bekliyoruz” diye konuştu.

Başkan Erilbaylı” Festivalde bizlere desteğini esirgemeyen Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, İl Genel Meclisimiz, üniversitelerimiz, Ticaret Odamız, Ticaret Borsamız ve diğer kurumlarımıza öncelikle teşekkür ediyorum.

DEVAMINI OKU
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebook

Öne çıkanlar